Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet az oka, h ennyire...

Mi lehet az oka, h ennyire nem akar senki ápoló/nő lenni?

Figyelt kérdés

Somorú a mai helyzet és csak egyre siralmasabb...

Ha így megy tovább, idővel összeomlik az egésszégügy.

Pedig ösztöndíj programok támogatják a képzést, a mumkáltatók tanulmányi szerződést kötnek, vannak nővérszállók és a fizu se annyira borzalmas.



2019. máj. 30. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Te ápoló vagy? Esetleg egészségügyben dolgozol? Ha igen, milyen területen?

Én közel 10 éve dolgozom eü-sként és tökéletesen megértem a pályaelhagyókat.

2019. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A "fizu se annyira borzalmas" De. az elvégzett munkához, felelősséghez, idegi-érzelmi leterheltséghez képest borzalmas. Szar fizetés, óriási felelősség, zéró megbecsülés. Ugyan miért is nem mennek tömegével nővérnek az emberek?
2019. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Valahol egyet értek. És a fizetéshez képest valóban nagy a felelősség, de minden munkának megvan a maga hátránya. És azt is tudom, h minél kevesebb az ápoló, annál nagyobb a teher a megmaradt dolgozókra. A megbecsülés szerintem változó, attól is függ, h XY mebecsüli-e saját magát, mert akkor kevésbé érdekli, h ki mennyire becsüli a munkáját. Ez a világ többnyire nem arról híres, h megbecsülik azt, amit csinálsz.

Csak sajnálom, h ilyen rossz a helyzet :(

2019. máj. 30. 15:06
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Te voltál már egyáltalán kórházban? Akár csak látogatni?

Nagy a felelősség és borzalmas hogy bánnak velük. Rengeteget dolgoznak, és a fizetés nyomában sincs annak amiért megérné ápolónak lenni.

Javasolnám, hogy próbáld ki, és megértenéd ;)

2019. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdezö! Te hol dolgozol, milyen státuszban? mennyiért? esetleg valamilyen növérszállon laksz ahonnan még albiba sincs reményed költözni?
2019. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az oka az alulfizetettség, 3 műszak, hétvégi, ünnepnapok alatti munka, óriási felelősség.


És a nővér egy szolga, dirigál neki, a főorvos, az osztályos orvos, a főnövér, a beteg, mindenki.


A betegeket emelgetni, mosdatni pedig nagyon megterhelő fizikailag.


Az igénytelen, büdös betegeket (hajléktalan, cigány, stb.) mosdatni sem egy álom.


Az orvosok lenézik a nővéreket.


Ráadásul 1 nővér 5 helyett dolgozik, miközben a fizetése nem lesz 5-szörös.


Legfeljebb újszülött osztályon dolgoznék, ha nővér lennék.


Ausztriában a 6-szorosát megkeresik.


Van még kérdésed?

2019. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo te apolokent dolgozol talan?

Gondolom nem.

A kerdes az, TE miert nem mesz el korhazba apolni?

En fizikoterapoat tanultam es vegeztem, megis eleg volt 2 het gyakorlat egy pesti korhazban hogy azonnal tudjam, NEM AKAROK ITT DOLGOZNI.

2019. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kórházban dolgozom és elvagyok keseredve, h ennyre reménytelen a helyzet. Így, h nincs ember, roppant nehéz a 46 túlóra család mellett. A bérnővérek, pedig sokszor veszélyesek a betegekre, azzal nem vagyunk kisegítve.

Megértem, h nem választják ezt a hivatást, csak sajnálom, mert legalább a túlórák száma csökkenne, ha lenne elég dolgozó. Ha így haladunk, nem sok jót jósolok se a kórházaknak, se a betegeknek.

Mindegy, nem érdekel, lesz ami lesz. Csak adja az Isten, h soha életemben ne kerüljek kórházba betegként...

2019. máj. 30. 15:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod mi a helyzet, miért kérdezel ilyen hülyeséget? Senki sem köteles jótékonykodásból dolgozni, hogy jaj másnak könnyebb legyen. Ő meg belerokkan...
2019. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De, ha nem jönnek új dolgozók, esély sincs a helyzet javulására. Persze, nem várom senkitől, h jótékonyságból jőjjön. Beindult egy ördögi kör.

Mindegy, felejtsétek el a kérdést...

2019. máj. 30. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!