Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha szülés után olyan kórteremb...

Ha szülés után olyan kórterembe kerülsz ahol a nyugalom a szobatársak által nem biztosított, esetleg a szobatársak valamelyike meglop, vagy fenyeget, vagy csak szimplán megkeseríti a bent tartózkodásodat stb. , ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom mivel nem magunk döntjük el kikkel leszünk egy szobába jobb felkészülni a kellemetlen alakokra. Sajnos sok rossz tapasztalatott hallotam ezzel kapcsolatban. Remélem mikor én kerülök oda, szerencsém lesz, de azért szeretném tudni mik ilyenkor a lehetőségek. Nem sokat találtam net-en. Még magáról a beteg jogairól sincs fent sok minden, csak felszínesen találtam meg a dolgokat. Kérlek segítsetek :)
2010. júl. 7. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
én erre az ambuláns szülés lehetőségét tartanám a legjobbnak. Értsd: megszülsz és ha semmi baj, pár óra múlva csók, mentek haza. Sajnos ezt nem sok kórház hagyja, anya mehet de a gyerek marad felkiáltással, mert csak a hár eltöltött nap után kapják meg a jó pénzt.
2010. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Császár után nem sűrűn mész haza 3 óra után.

Egyébként jogos a felvetés. A folyosót naponta felnyalják, a késeket fertőtlenítik, a pincében áramfejlesztő generátor figyel, arra meg mindenki nagy ívben tojik, hogy egy szobában 2-3-an hajnalig trécselnek, bevitt tv-n éjjeli krimit néznek, valaki horkol, hogy remegnek a falak.

Mindezt még megkontrázza jól a személyzet mert a 6 órás váltás előtt még feltétlenül lázat mérni kell, miegymás, aztán 7 körül meg nekiáll a takarítószemélyzet zörögni, holott reggel 8-ig mindenkinek kussban kéne lenni, hogy egy beteg tudjon eleget pihenni.

2010. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérheted, hogy helyezzenek át másik szobába.
2010. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen tudom, hogy kérhetek másik szobát, de nekem azt mondták, hogy ezt általában hely hiány végett megtagadják.

MÁV kórházban fogok szülni, esetleg arról tud valaki valamit, hogy ott mennyire nyitottak a beteg panaszaira meg ilyesmi ?! :) Bár ahogy olvasgattam a konklúzió majdnem mindenhonnan ugyanaz sajnos --> nem tehetsz semmit, TÜRD a többit! De azért mégis csak érdekel, hátha van kiskapu.

2010. júl. 7. 23:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyéb zajokat, úgyis elnyomja a gyereksírás, mert van, aki egész éjjelre bekéri és képes aludni, úgy, hogy a gyerkőc fél méterre a fülétől 3 órán át üvölt.
2010. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát,ezért szültem magánkorházban.Gyönyörű szoba,egyedül:-).
2010. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha megengedhetném magamnak, én is bizonyos, hogy magánkórházat választanék :) De azért köszönöm a választ.
2010. júl. 21. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!