Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tehetek, ha csalnak az...

Mit tehetek, ha csalnak az orvosok, és a tudtom nélkül olyan kezeléseket írnak be, amik nem fedik a valóságot?

Figyelt kérdés
Konkrétan: az ügyfélkapun megnéztem a betegéletutam, és a helyi fogorvos egy rakás kezelést és vizsgálatot írt a nevemre 2016-ban, miközben 25 éve nem voltam nála. Maszek fogorvoshoz járok már 25 éve, mert a fogorvosunk egy pancser, és több kárt okoz a fogakban, mint hasznot. Nem tud húzni, töri a fogat, volt, hogy szájsebészeten kötöttem ki miatta, barbár módon szétfúr minden fogat, a tömések egy hetet nem bírnak ki, kiesnek stb., ezért is inkább megyek saját zsebre normális fogorvoshoz. Erre most látom, hogy 2016-ban fogászati vizsgálaton voltam nála, csinált fogfehérítést, esztétikus tömést, és sok egyebet, kb.8-10 alkalommal voltam nála, miközben 20 éve nem is láttam, pedig egy kis faluban élek.

2019. jún. 4. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
legörgetsz a lista aljáig, ott lehet üzenetet küldeni a neak részére. szépen leírod amit ide, aztán kivizsgálják
2019. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Behívnak tanúnak, ott elmondod, amit itt, az orvos praxisa megszűnik, meg is büntetik, te pedig ettől sokkal jobban fogod utána érezni magad.
2019. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Őszintén? Megérdemelné. Tudod milyen bosszantó, hogy itt van 35 éve egy fogorvos, és a falu 80%-a eljár inkább 30-40 km-re, és százezreket fizetnek privát fogorvosnak, miközben az én és mások tb-jére fehéríti és tömi valakik fogát? Én annak örülnék, ha olyan fogorvosunk lenne, akinél az alapellátást megkaphatnánk, de sajnos az ilyen kis falvakban még a sógor, koma, jóbarát rendszer működik, és évtizedekig elélősködhet itt nulla szaktudással bárki.
2019. jún. 4. 19:32
 4/18 anonim ***** válasza:
15%
Tedd azt, szíved joga, így lenne esély rá, hogy normális jön a helyére, de őt és a családját is tönkreteszed.
2019. jún. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi utolsó. De nem a kérdező teszi tönkre a fogorvost meg a családját hanem ő saját magát azzal, hogy nem érdekli a munkája és csalást is követ el. Ő károsít meg másokat és elveszi a lehetőseget egy jobb fogorvostól. Te valami súlyos tévedésben élsz. Ha valóban működik a rendszer amit az első írt. Jelentsd! Ez a közösség és a saját érdeked is. Csalni ugyanis nem kötelező és bűncselekmény is. Ez az elkövető is tudja. Ennyi!
2019. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Rendőrségen is fel lehet jelenteni. Csak mentsd el amit láttál mielőtt kitörli. És meséld el milyen remekül dolgozik.
2019. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Dögöljön meg a szomszéd tehene is, így van. Szerinted melyik fogorvos nem csinálja ezt? És miért csinálja? Azért, hogy a lehető legtöbb kezelést meg tudja ingyen csinálni. A negyedét sem tudná megcsinálni, ha mindent szabályosan csinálna. Hány fogorvostól kaptál eddig nyugtát? Mégsem sír senki miatta.
2019. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7!

Én azt tudom, hogy nagyon alulfinanszírozot minden eü. vizsgálat és kezelés, és azt is tudom, hogy csak úgy képesek a költségvetést szinten tartani, ha több vizsgálatot számoltatnak el. Az engem nem is érdekel, ha ténylegesen ott vagyok, és három vizsgálat helyett tizenkettőt ír be, de kapok szolgáltatást, ellát, gyógyszert és kezelést ír fel, ténylegesen betömi és fehéríti a fogam, vagy továbbküld másik szakorvoshoz, megműtenek, szemüveget írnak fel, meggyógyítanak. Itt a 90-es évek elején voltam utoljára. Most vagy egy ismerősének javította a fogait az én tb-mre, vagy saját zsebre dolgozott, vagy csak egyszerűen fel kell mutatni valami teljesítményt, hogy ne tűnjön fel, hogy már senki nem jár hozzá.

Ott már csak iskola fogászat van, és a szegényebb nyuggerek járnak oda az ingyenes műfogsorért.

2019. jún. 5. 15:32
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez téged korlátoz valamiben? Több tb-t fizetsz ezért? Azon kívül, hogy erkölcsileg aggályos, ér téged közvetlenül bármilyen hátrány ezért? Ha nem lesegeted az ügyfélkapudat, nem is szerzel róla soha tudomást. Értem én, hogy gőzgép, de mindegyik ezt csinálja kivétel nélkül, mert akkor nem lenne semmilyen tb finanszírozott fogászat.
2019. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Pont azért tart itt az ország, mert minden lopás és csalás fölött csak legyintünk egyet. Igenis legyen következménye, ha sorozatban így járt el.
2019. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!