Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most komolyan a második...

Most komolyan a második oltássorozat után se vagyok védett Hepatitis B ellen?

Figyelt kérdés

2005-ben kaptam meg az iskolában, tiz évvel később jelentkeztem egy tanfolyamra, ahol kellett a gyakorlathoz, végig néztek mindenkit, hogy kik védettek azok közül, akik megkapták. Hárman voltunk nem védettek, egy másik lány, aki szintén általánosban kapta, meg egy idősebb hölgy, aki előző évben kapta meg, mégsem volt védett. Most megint kell, tehát csináltattam megint egy szűrést és ez jött ki:

anti-HBc/CMIA (Abbot) 0,09 negativ

anti-HBs/CMIA) (Abbot) 1,71 mlU/ml negativ

surface antigén (HBsAg)/CMIA (Abbot) 0,23 negativ HBV szeronegativitás


Most komolyan harmadjára is be kell adatnom magamnak a sorozatot? Vicc...


2019. jún. 4. 17:03
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, mert az utolsó oltás után is már eltelt 4 év.
2019. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elvileg életre szól és nem kell emlékeztető oltás se. Négy éve a sokból csak hárman nem voltunk védettek. Ehhez képest ez egy vicc h nekem harmadjára is be kell adatnom
2019. jún. 4. 19:01
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem igaz, sokszor kell emlékeztető oltás, 5-10 éven belül nézik nálunk is. Nekem 15 év alatt nem kellett egyszer sem, de volt akinek igen.
2019. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3x nem fogják beoltani az ilyen embereket. Nem mindenkiben alakul ki a védettség. Nem vagy Hep B ellen immunizálható, nem a védettséged csökkent, hanem sose alakult ki, és nem is fog.
2023. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!