Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Holnap (jún.12) jó döntés...

Holnap (jún.12) jó döntés vért adni, vagy inkább várjak vele egy picit, tekintve, hogy a nyár közepén kevesebb a donor és nagyobb szüksêg lehet rá júliusban? (több lent)

Figyelt kérdés

Március 22-én adtam először vért, azóta már 81 nap eltelt, tehát jócskán lejárt az 50 nap. Holnap lenne rá lehetőségem és már mennék is szívesen, csak félek, hogy lehet megfontoltabb lenne a forró időszakban, amikor nagyobb szükség van a vérre (júli közepe, augusztus stb.)

Bár már így is elég nyárias az idő, sőt.

Kell nekem ezzel kalkulálni vagy a vérellátósok dolga és nyilván most is szükség van rá, ha már egyszer megszervezik a véradást?


Köszönöm szépen előre is a segítséget!



2019. jún. 11. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Az az 50 nap inkább 56 nap. Egyébként mindenki máshogyan viseli a véradást, így a vérellátosok nem nagyon tudnak ezzel kalkulálni. Van akit télen is megvisel. Te tudod hogyan érzed magad, milyen volt az előző véradás után, most milyen a közérzeted stb. Dönts eszerint, hogy szeretnéd-e.
2019. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazából nem amiatt aggódok, hogy hogy fogom viselni, nem hiszem, hogy baj lenne.

Inkább tényleg az érdekel, hogy "taktikailag" érdemes -e várni, hogy nyáron sok a baleset, meleg van, sok rosszullét stb. + a meleg és a nyaralás miatt kevesebb véradó, ezért lehet akkor fokozottabban szükség van vérre.

Bár ha most elmegyek, legközelebb augusztus vége fele szintén adhatnék.

2019. jún. 11. 14:19
 3/8 A kérdező kommentje:
A helyesbítést köszönöm a napok számában! Teljesen 50 élt bennem..
2019. jún. 11. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz most is a vér nem romlik meg (illetve van olyan része amit nem sokáig használhatnak fel, de a legtöbb hónapokig eláll), szóval igazából lényegtelen mikor adsz a lényeg hogy gondolsz másokra és adsz, én pl nem bírnám megtenni
2019. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is így voltam vele, az első alkalom előtt kifogásokat kerestem magamban, hogy miért ne, de hidd el, hogy ha egyszer adsz, utána már szinte várod a következő alkalmat :) Mondják, hogy hétköznapi hős stb., de igazából abszolút nem kell ehhez hősnek lenni. Egyrészt nem fáj, a te tested is úgymond "felfrissül", az ápolók nagyon aranyosak voltak (remélem itt is azok lesznek), tehát tényleg nincs olyan dolog, amivel a kihagyás mellett tudnék érvelni :) Nekem max. az volt kellemetlenség még az első után, hogy aznap este és a kövi egy-két napban megfázás szerű tüneteim voltak, de márciusban volt, na meg túl lehet élni.


Úgyhogy ha hirtelen kedved támad, ne fojtsd el! :D Nekem is ilyen hirtelen felindulásos ötlet volt az első.

2019. jún. 11. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok, sajnos a vérvételt sem viselem túl jól :( nehezen találják a vénám, meg ha véletlen be kéne vennem a gyógyszerem (eseti) akkor nem is adhatnék

Meg igazából abból a szempontból értelmetlennek tartom a részemről hogy AB+ vagyok, vagyis bárkitől kaphatok de csak AB+nak tudok adni, ami a harmadik legritkább vércsoport 😅

Szóval na keresem a kifogásokat is 😂

De tőled nagyon szép dolog és tisztelem azokat akik adnak :)

2019. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Kedves utolsó. A vércsoportod pont nem lehet kifogás, mert mindenki a saját vércsoportját kapja, nincsen cserebere. Ezt biosz órán tanítják, de a gyakorlat teljesen más. Pontosan ezért fontos, hogy minden vércsoport járjon rendszeresen vért adni, mert a kereslet fedi a kínálatot. Egy AB+-osnak sem fognak semmilyen más vércsoportot adni, csak AB+-at, ami mellesleg a harmadik legritkább vércsoportnak számít.
2019. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves hetes én is azt irtam hogy az AB+ a harmadik legritkább (de igen vágom hogy szerinted pont ezért kéne adnom)

És lehet hogy alapból nem adnak más vércsoportott, DE válság helyzetben bárkitől kaphatnék, vagyis nem fogják soha azt mondani hogy basszus pont nincs ilyen vér most mi legyen, ezért nem látom értelmét

UGYANAKKOR ha tényleg el olvastad amit írtam akkor a vége fele írom, hogy tudom hogy csak keresem a kifogásokat, szóval nem tudom hogy te most, nem fogtad fel, vagy csak szimplán nem olvastad végig vagyis nem is érdekelt a dolog, de ha annyira nem érdekel hogy végig olvasd akkor miért reagálsz rá? Fogudjunk hogy csak szimplán le akartál ”szidni"

Szörnyű ember vagyok igen, ez van, nem kényszerithet senki.

2019. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!