Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lesz, ha nem sikerül a...

Mi lesz, ha nem sikerül a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Hamarosan CT-re kell mennem és még sosem voltam ilyen vizsgálaton eddig. Azt már nagyjából tudom, hogy hogyan zajlik majd a vizsgálat és az előkészület, de nagyon tartok attól hogy rossul leszek attól amit meg kell inni. Vagy hogy egyáltalán meg se tudom majd inni. Az injekciótól szintén nagyon félek, hogy hogy reaálok majd rá. Tényleg csak akkor végzik el a vizsgálatot, ha adott időn belül az összes folyadékot megiszom? Ha mondjuk az utolsó fél liter megmarad akkor meg se csinálják? Vagy ha rosszul leszek a végére akkor hiába ittam meg, nem ér semmit?

2019. jún. 24. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Figyi. Ne görcsölj rá. Nem lesz gond. Csináld azt amit mondanak és nem lesz baj. Meg fogod tudni inni és az injekció sem lesz gáz. Kell az a mennyiség, hogy megfelelő képet kapjanak a vizsgáltkor és ez a Te érdeked.

Nem lesz gond. :)

2019. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tény és való, hogy nem a legjobb ital a kontrasztanyag, de rengeteg embernek sikerült már meginni azt a 1,5 litert. Van olyan ami anizsos, a másik meg ízetlen. A vénás kontrasztanyagtol meg melegség, vizelési ingered lesz, ritkán van szövődmény, de arra is fel vannak készülve.


Az egész vizsgálat meg van 10-15 perc alatt. Meg fogják csinálni úgyis ha a felét otthagyod. Volt olyan pl, hogy valaki nem kapta meg időben az itókát és fél óra alatt megitta és ugyanúgy megcsinaltak.

2019. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos keveset iszom alapból is (van hogy egész nap iszok csak 1 litert) és ezért is van aggodalmam, pláne éhgyomorra hogy nehogy visszaforduljon.
2019. jún. 24. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!