Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A körzeti ki ír táppénzre ha...

A körzeti ki ír táppénzre ha nincs panaszom?

Figyelt kérdés

Ha úgy megyek be a körzetihez hogy nincs panaszom csak pihennék egy hetet megoldható a táppénz,esetleg betegszabi?

A kettő között mi a különbség,milyen kódok vannak s mit jelentenek?


2019. jún. 29. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Mi az, hogy milyen kód? Egészségesnek milyen betegkódja van? Ha pihenni akarsz, arra szabadságot kell kivenni. Táppénz közpénzből munkaképteleneknek jár. Ettől függetlenül kiírhat az orvosod valami kamu indokkal, csak te tudhatod, hogy milyen a természete, esetleg némi pénzzel rásegítve. Ha esetleg idegileg ki vagy merülve, az nem is kamu indok.
2019. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha az igazat mondod a dokinak,kiírhat 1 hétre.Nem csak testi szervi betegségek vannak .

Újabban kód számokkal vannak a betegségek ellátva .

Biztos azért ,hogy illetéktelen ne tudja milyen betegségről van szó.

A táppénz nem közpénzből van !

A munka vállaló havonta fizeti a Tb.

Levonják a nyugdíjat is .

Amikor a dolgozó nyugdíjba megy ,a táppénzes napokat levonják a ledolgozott napok számából.

E napokra már ki fizették az ellátást.

2019. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól még az közpénz, nem a saját számládon gyűlő összeget veszed ki, hanem kötelezően befizetik egy közös alapba, és az állam határozza meg, hogy milyen helyzetben mennyit ad neked belőle.
2019. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felhívhatod, hogy hánysz és hasmenésed van. Azt nem tudja ellenőrizni és kiír. Ennyi. Le sem kell menned hozzá mert ha folyton hasmenésed van nem tudsz. Vagy megmondhatod az igazat és akkor vagy jófej éa kiír vagy nem.
2019. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még nem voltam táppénzen.

Felhívom hogy megy a hasam és kiír öt napra látatlanban?

Gondolom másnap be kell menni hogy felírja a hasfogót,meg a táppénzes papírért érte kell menni.Egyébként ezért mikor kell menni,nyilván nem tudja aznap odaadni mikor kiírt hisz nem tudni mennyi ideig tart a lábadozás s vissza is kell menni a leletekkel ha olyan panasz van és majd akkor adja ki a papírt nem?Vagy ez hogy megy?

2019. jún. 29. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasmenéssel nem ír ki 5 napra. Hasfogóhoz nem kell recept. Akkor adja át a táppénzes papírt, amikor odamész, akár a betegség elején, akár a munkába állás előtt.

Mért nem veszel ki szabadságot?

2019. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most kaptam el egy hányós hasmenős vírust. Mivel 10 percenként egyszerre hánytam és ment a hasam nem tudtam lemenni az orvoshoz. Felhívtam telefonon, hogy ez van. A betegállományod azzal a nappal indul amikor az orvos felvesz táppénzre. Magyarán amikor felhívod és szólsz neki, hogy nem tudtál bemenni dolgozni. Kiír egy hétre. Én úgy legyengültem, hogy 5 napig lábra sem tudtam állni. 1 hét után tudtam először utcára menni. Vírusra nem írnak gyógyszert max ajánl valami vény nélkülit ajánlanak. A táppénzes papírt a betegszabadságod utolsó napján vagy az első munkanapodon tudod átvenni az orvostól. Előbb azt nem állíthatják ki.
2019. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért azt tudd, hogy kevesebb fizetést fogsz kapni mert táppénzre nem jár az eredeti. Szóval jobban megéri a szabadság ha nem vagy beteg.
2019. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!