Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kiadnak patikában vashiányra...

Kiadnak patikában vashiányra való gyógyszereket recept nélkül?

Figyelt kérdés

Nem szeretek dokikhoz járni, de régebben megmondták, és a jelei amúgy is fent voltak annak, hogy vashiányom van. Nem szeretnék orvoshoz eljárkálni receptekért, szóval erre való gyógyszereket kilehet kérni a gyógyszertárban?

És amúgy erre milyen gyógyszerek kellenek?

(Még nem néztem utána egyszer sem, de ha már kérdést irok ki, akkor ez is felteszem, lehet bután hangzik/hangzanak, ezért bocsi :D)



2019. júl. 2. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Igen, biztosan adnak ki. Természetes alapanyagút tuti!

Én bio boltba vettem amikor vashiányos voltam. 1üveggel ittam meg, de úgy helyre rakott! Nem kellett hónapokig használni, megszűnt minden panaszomY KRÄUTERBLUT a neve. Nézz utána ha esetleg érdekel,nekem bevált. Lehet van gyógyszertárba is, de bio boltba tuti.

2019. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt nekiállsz plusz vasat szedni, kell egy laborvizsgálat, mert a régi vashiányod nem biztos, hogy még mindig fennáll. Fölöslegesen ne szedd. Kapható recept nélküli is, de lehet, hogy a receptkötelesnek jobb a felszívódása. [link]
2019. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Persze, simán adnak ki.

Meg drogériában is vannak vaspótló készítmények, pezsgőtabletták. Igaz lehet nem olyan hatékonyak, de az orvosi vastabletta meg székrekedést stb. okoz.

Nekem amúgy a gyerekorvos nem is írta ki a vérszegénységre, pedig kórházban mondták, hanem azt mondta, hogy egyek olyan dolgokat, hát kösz.

Meg eddig álandóan csak bántottak, hogyha el is merészeltem menni orvoshoz, hogy kamuzok, pedig a végén mindig nekem lett igazam..

2019. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Igen, de különbség van a kettő között és nem felszívódásban, hanem a hatóanyag mennyiségében. A vasnak nagyon rossz a felszívódása és még a jól felszívódó formái is csak maximum 15-20%-ban szívódnak fel.

A vényköteles vaspótlókban éppen ezért 100+ mg vas van egy adagban. A nem vényköteles vaspótlókban pedig maximum 20 mg. Lehet kapni szirupokat, tablettákat, pezsgőtablettát stb. Egyél hozzá C-vitamint, mert az is segíti a felszívódását és lehetőleg szedd reggel, éhgyomorra. Szerencsés vagy, ha szereted a májat, mert abból hatékonyabban felszívódik a vas és jó sok van benne. Szóval ha nem undorodsz a májtól, egyél legalább hetente egyszer pecsenye kacsamájat vagy sertésmájat és az beállítja a vasad már 3-4 hét alatt. Ezért sem mérvadó, hogy "régen" mit mértek.

Ha meg étrendkiegészítő vasat vennél (ez a vény nélküli változat), azt minden drogériában, bioboltban találsz, még élelmiszerboltokban is elő szokott fordulni.

2019. szept. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!