Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy keresztszalag műtét után...

Egy keresztszalag műtét után meddig kell antibiotikumot szedni? Csak mert számomra fura, hogy csak egy heti adagot írtak fel receptre, viszont fájdalomcsillapítót pedig több mint egy hónapra

Figyelt kérdés
Illetve még az is fura, hogy amíg a kórházban voltam, ott napi kétszer kaptunk antibiotikumot , itthon meg napi hármat írtak fel

2019. júl. 6. 06:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire fontos információ ehhez , de Kedden (07.02) műtöttek és pénteken (07.05.) engedtek haza
2019. júl. 6. 06:30
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nem bizol az orvosodban, benunk se bizz

keress fel egy masik dokit, ot kerdezd

2019. júl. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire fontos információ ehhez , de Kedden (07.02) műtöttek és pénteken (07.05.) engedtek haza
2019. júl. 6. 07:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Elnézést véletlenül küldtem el másodjára is . A valaszodra pedig: én teljes mértékben megbízok benne csak nem teljesen értem
2019. júl. 6. 07:16
 5/5 anonim ***** válasza:

"fura, hogy csak egy heti adagot írtak fel receptre, viszont fájdalomcsillapítót pedig több mint egy hónapra

Illetve még az is fura, hogy amíg a kórházban voltam, ott napi kétszer kaptunk antibiotikumot , itthon meg napi hármat írtak fel"

Nem értek hozzá, csak találgatok, de szerintem lehet, hogy

- amit napi kétszer adtak, az napi szinten ugyanannyi hatóanyagot tartalmazott, mint az, amit napi háromszorra elosztva kell szedni

- az első héten másmilyen mennyiségű antibigyóra van szükség, mint a második héttől

- a sokáig tartó fájdalomra sokáig ható fájdalomcsillapító kell, az antibigyó meg nem fájdalomcsillapító.

2019. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!