Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet valami bajom ha 1 napot...

Lehet valami bajom ha 1 napot kihagyok az antibiotikum kúrából?

Figyelt kérdés

Előstory: soha életemben nem tudtam lenyelni még a legkisebb gyógyszert se, most pedig elkaptam egy vírust és 1 hétig nem akart múlni szóval kaptam antibiotikumot, zinnatot..összelehetett törni, szóval happy volt minden viszont az 5 napos kúra után se ment le a lázam 39-40 ről

Szóval kaptam fromilid unot (retard bevonatú filmtabletta)

Nagy nehezem sikerült lenyelnem, pedig szerintem elég szép méretű tabi, most tartok a 6. napnál, viszont ez a mai nem jött össze

nem tudom mi lehetett a baj, bevettem a számba és ahogy nyeltem az innit, egyre jobban fájt a hasam..aztán ez így ment addig ameddig már egyáltalán inni sem tudtam.

Visszamentem volna rá 1 órára, hogy megint megpróbáljam, de a gyógyszerem elázott, szét jött, és én ezt így nem merem már bevenni, szóval valsz repül mindjárt a kukába

és öhm 7 napos a kúra, a 7. tabimat most venném elő, de ugye 1 kimarad ígyis úgyis, ez nagy baj? (egyébként lázam már azóta nincs mióta elkezdtem a fromilidet szedni)


2019. júl. 8. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum lényege pont az,higy vegig kell szedni. Szigorúan. Akkor is,ha már 2 szem után elmúlik a panasz. Ha 7 napos a kúra az azt jelenti,hogy addigra öli meg az összes bacit. Ha csökkented a dózist azzal azt éred el,hogy a baci csak.legyengül viszont legközelebb már "felismeri" a hatóanyagot és nem fog használni. Ha nem tudnék másik tabit szerezni,én bevenném a szétázottat. A semminél jobb és annak semmi baja attól,hogy elázott. A kórházban valamikor beletöejük a beteg kajájába,mert úgy könnyebben lenyelik.
2019. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja még valami.. ha virusfertőzesed van,miért antibiotikumot kapsz? Az a vírust nem öli el. Maximum bakteriális felülfertőzésre vagy megelőzésére jó..
2019. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért félek bevenni mert széttudom szedni, így gondolom ez a retard bevonat lejött róla, és valsz így nagyobb eséllyel lesznek mellékhatásai(bár lehet nem)

Szerintem megelőzésre kaphattam, mivel 6 napig lázas voltam

2019. júl. 8. 15:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy ha csak néhány órát hagyok ki, de beszedem mind a 7-et akkor is lehetnek ilyen következményei?
2019. júl. 8. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiszem. 24 óra ne teljen el.
2019. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 8. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!