Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gyógyszertárban elkérik a...

A gyógyszertárban elkérik a személyimet illetve felírják az adataimat, ha úgy váltok ki gyógyszert, hogy egy cetlin orvosi pecsét és aláírás szerepel?

Figyelt kérdés

2019. júl. 8. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha csak cetlire írja, az azt jelenti, hogy ajánlott neked egy nem vényköteles gyógyszert. Cetli nélkül is megvehetnéd.
2019. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pont azért kellett a pecsét, mert vényköteles és úgy hallottam, így bármilyen gyógyszert kiadnak, csak esetleg drágábban.
2019. júl. 8. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanannyiba telt volna neki venyt irni. Nem gondolom, hogy igy kiadjak. Nekem multkor abba kotottek bele a venyen, hogy oke, hogy ra van irva az adagolas, de a napi maximum dozist is fel kell ra tuntetni...
2019. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Orvos vény köteles gyógyszert nem ír fel cetlire .

A gyógyszertár a cetlit teszi az elszámolandó receptek közé ?

2019. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Van már E recept, ott igazolnod kell magad. Felírta hogy ne felejtsd el, lehet hogy többi csak beidegződés.
2019. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha én patikus volnék, marha gyanús lenne a dolog. Másnapra ígérném a gyógyszert, közben felhívnám az orvost, meg szükség esetén a rendőrséget.
2019. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan a gyógyszer, minden további nélkül, kötelezően azonosítania kell. Most mi ezzel a gondod?
2019. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!