Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívultrahang vizsgálatkor...

Szívultrahang vizsgálatkor szoktak a gyomorba is szondát leküldeni? És emiatt kábitani? Egy ismerősöm mondja, hogy szivultrahangra ment egy pesti kórházba, és most kábitják a gyomorszonda miatt.

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Az ismerösöd vagy hülye, vagy félreértett valamit, vagy a két vizsgálat független egymástól!
2019. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Ezt nem szoktál együtt csinálni. Viszont ha olyan kivizsgálása van, hogy mindkét vizsgálatra szükség van, akkor természetesen mindkét vizsgálatot megcsinálhatják egy nap.
2019. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Nem az ismerős a hülye, hanem az első és második válaszoló okoskodik bele olyanba, amiről fogalma sincs.

A szív billentyűi normális szívultrahanggal nem ítélhetők meg rendesen. Viszont a nyelőcső a szív mellett halad el, ezért azt szokták a kardiológusok csinálni, hogy egy speciális ultrahangfejet letolnak a nyelőcsőbe és azzal vizsgálják a szívet. Transoesophageális ultragangnak hívják.

2019. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Kedves utolsó! Nem hülyeségeket beszélek. Nekem is volt már szívultrahangos vizsgálatom és semmilyen csövet nem dugtak le sehová! Tehát nyilván, ha konkrétan ilyen jellegű vizsgálatokra van szükség, én nem mondom, hogy nem csinálják meg mindkettőt, de a kérdező azt kérdezte, hogy szívultrahang vizsgálatkor automatikus szoktak-e gyomorszondás vizsgálatot is csinálni. És a válasz egyértelműen nem! Tehát lehet, hogy én nem értek hozzá, de neked sem megy a szövegértés!
2019. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó kár magyarázni a bizonyítványt. Orvos vagyok. Egyértelmű, hogy a gyomorszonda félreértés volt, a kérdező és az ismerős között. Egyébként gyomorszondához nem kell bódítás sőt, éber jól kóoperáló betegnek könnyebb lerakni. Innentől fogva tök egyértelmű, hogy ez egy transoesophageális ECHO vizsgálat. Ezt mindenki azonnal látja aki kicsit is ért a témához nem pedig feleslegesen okoskodik.
2019. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!