Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kihez forduljak? Kell ebben...

Kihez forduljak? Kell ebben az esetben konzultálni a háziorvossal?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagykorú vagyok. A nyelvem pedig le van nőve, emiatt beszédhibám van. Nagyon zavaró számomra és egyes esetekben hátráltat is.

Szeretnék elmenni egy orvoshoz, aki elvégzi rajtam a nyelvfék felvágását, de hova menjek? Szájsebészetre, vagy a gégészet is jó? Kell előtte a háziorvosommal is beszélnem? Szükséges beutaló a beavatkozást végző orvoshoz? Úgy olvastam, hogy a beavatkozás alig pár perces, így reménykedem benne, hogy nem kell egy korábbi alkalommal konzultálni is az orvossal. Tehát egy alkalommal letudnám az egészet, ha mód van rá.


Mellékes információ: gyerekkoromban egy logopédus megállapította, hogy szükséges a beavatkozás, de az erről szóló iratok már nincsenek meg. Szükséges pótolnom? Annak ellenére is, hogy a "hiba" tisztán látható és hallható (laikusként is)?


Egyébként a beszédem alapvetően érthető, csupán az r hangot nem tudom kiejteni, viszont akik először hallanak beszélni, néha nehezen értenek meg. Ez alkalmanként hátráltat munka közben és ügyintézésnél is.



2019. júl. 16. 00:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol élsz, az orr-fül-gégészet (elvileg) nem beutalóköteles, elmehetsz oda, megkérdezni egy orvost: mit javasolna, persze előtte beszélhetsz háziorvossal is.
2019. júl. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!