Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szülő beadhat kiskorú! Gyereké...

Szülő beadhat kiskorú! Gyerekének gyógyszert az akarata ellenére, vagy tudta nélkül italba, kajába keverve?

Figyelt kérdés

Pszichiátriai szerekről van szó.

Elméleti a kérdés, 16-18 között érdekelne. Én már elmúltam ennyi!!, csak érdekel.


2019. júl. 18. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Kisgyereknek igen (a tudta nélkül ott még nem releváns annyira, de az akarata ellenére simán...)


14 éves kor fölött azért nehéz a kérdés, mert ekkor a gyerek már önállóan is mehet orvoshoz, és az orvosnak tilos a szülőt a gyerek beleegyezése nélkül tájékoztatni erről (köti az orvosi titoktartás a szülővel szemben is). Tehát ekkor már az ilyesmi veszélyes is lehet, csodálkoznék, ha megengedné a törvény, de nem ismerem a tényleges jogszabályokat.

2019. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
18 év alatt nincs olyan, hogy a szülő ne tudhatna róla. Itt ismerek olyan nőgyógyászt, aki csak szülővel fogad, vagy ír gyógyszert 18 alatt.
2019. júl. 18. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy régi sztori! Akaratom ellenére tartottak kórházba, leakartak kötözni, anyám végignézte. Tehát igen, nekem 16 évesen nem volt beleszólásom hogy mit adnak be nekem.
2019. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

16 éves kortól már kizárhatja a gyerek a szülőt, de akkor más felnőttet kell kijelölnie:


"A törvény azonban a 16. életévét betöltött kiskorúnak lehetőséget ad arra, hogy közokiratban, teljes bizonyító erejű magánokiratban – vagy írásképtelensége esetén – két tanú együttes jelenlétében megtett nyilatkozattal megnevezze azt a cselekvőképes személyt, akit a törvény előírásai szerint részletesen és teljes körűen tájékoztatni kell, és aki jogosult lesz helyette a beleegyezés és visszautasítás jogának gyakorlására. Ebben az esetben van tehát egyedüli lehetőség a hatályos magyar szabályok szerint arra, hogy a 16. életévét már betöltött kiskorú személy saját szüleivel, vagy törvényes képviselőjével szemben kérje orvosi titoknak minősülő adatainak bizalmas kezelését azáltal, hogy más arra alkalmas személyt jelöl ki a felvilágosítás jogosultjaként. Ez nem vonatkozik azonban a terhesség megszakítására, mivel az erről szóló törvény értelmében a kiskorú személyen végzett abortuszhoz a törvényes képviselő nyilatkozata nélkülözhetetlen."


[link]

2019. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!