Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 22 évesen mitől ropoghatnak a...

22 évesen mitől ropoghatnak a csontjaim?

Figyelt kérdés

Már egy ideje észrevettem, hogy nagyon sokszor ropog a csuklóm, vállam, combom, és a bokám. Nagyon zavaró, főleg hogy még csak 22 vagyok. Régebben kevés tejterméket ettem, de mostanában odafigyelek hogy többet fogyasszak. Sportolok, egészségesen élek, nem vagyok elhízva. Azt olvastam valahol hogy a kevés folyadék ivás is okozhat ilyet, de én pedig iszom rendesen.


Mit csináljak hogy megjavuljon? Helyre jöhet ez?


Iszom kálciumos meg magnéziumos pezsgőtablettát is.


22f


2019. júl. 26. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül a dologgal. Alig ismerek olyat, akinek nem szokott ropogni. Nekem gimiben azt mondta a tánc tanárom, hogy nem mozgok eleget, azért ropog a térdem. Ezt ugye meg is cáfolhatjuk, hiszen minden nap tesiztem, kilométereket gyalogoltam és még erre a nyamvadt tánc órára is jártam. Nálad szintén nem áll fenn ez az eshetőség. Mióta nincsenek túlhajtott testnevelés óráim, érdekes módon a térdem sem ropog, amikor itthon tornázom. A csuklóm most is ropog, hiszen rengeteget jegyzetelek.

A párom térde szintén 22 éves kora környékén kezdett ropogni, amikor nehéz fizikai munkát kezdett végezni. 3 évig végezte ezt a munkát, a térde egyre jobban kattogott és az utolsó évben már úgy fájt, hogy minden este kenegetni kellett. Mióta munkahelyet váltott, egyetlen egyszer sem panaszkodott a térdére és nem is kattog.

Szóval előfordulhat, hogy pont a megerőltető fizikai tevékenységek okozzák a ropogást, hiába javasolják a sportot, mint megelőzést.

Hogy mit tehetsz ellene, arra az általad felsoroltakon kívül nem tudok egyebet mondani sajnos. Esetleg egy sportmasszőrt lehetne megkérdezni, ők biztos tanultak erről valamit. Azonban ha nem csak ropog, hanem fájni is kezd, mindenképpen szüneteltesd a kemény sportolást, mert tényleg csak rosszabb lesz tőle! Nem szabad addig erőltetni, hogy már aludni se bírsz a fájdalomtól. És ne ropogtasd direkt, az is csak ront rajta!

Mindenesetre úgy gondolom, hogy ez a ropogás bizonyos életszakaszokban természetes, nem feltétlenül kell betegségként tekinteni rá.

2019. júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!