Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség . A barátnom vagdossa...

Segítség . A barátnom vagdossa magát, olykor ongyilkosságon gondolkodik. Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

az egyik b.nom (kb.1éve) az egyik nap meg nagy vidám volt meg minden , másnapra meg már felvagdosott kezekkel jott suliba :(...azota sokszor volt ilyen dolog de az utóbbi fél évben mindig szomorú és hiába próbáljuk felvidítani nem tudjuk:(...a multkor megkérdezte tolem h milyen lenne ha o meghalna (mondjuk ez nálam is szokott lenni) ... tudom hogy nála otthon mik vannak /hogy az apja részeges és kiabál vele es a csaladjaval,de ez meg nem ok arra hogy ongyilkossagon gondolkozzon vagy igen?...amikor halottam h van baratja aki egyebkent 10évvel idosebb nála megorultem h végre abbahagya ezt a viselkedést,de nem tovabb folytatta (a multor is parkbam voltunk az egyik lyukas orankon es egy masik baratnommel huztuk vissza ot a korlatrol),meg úgy ev vege fele elhivott a wc-be beszelgetni es bavallotta h a hétvégén lefekutt a baratjaval es a b:nomnek meg kedden kellett h megjojjon es meg csak óvszert sem használtak ... engem ez teljesen kiakaszt és már a baratnoimmel mar elterveztuk h megprobalunk neki segíteni , de o egyszeruen nem hagya ToT

szóval kérlek titeket segítsetek nekem hogyan segítsek neki=(


2010. júl. 11. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ti csak annyit tehettek,hogy mellette álltok.Orvosi segitségre van szüksége,az öngyilkossággal fenyegetőzés komoly.
2010. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az apja részeges és kiabál vele es a csaladjaval-

ez komoly baj és pszichésen nagyon megviselheti, biztos ez az egyik ok ami miatt nagyon letört és ilyeneken gondolkozik.

Ha azt tapasztalod hogy akkor jönnek rá ezek az öngyilkos hajlamosságok amikor sokat van otthon vagy otthon történik valami akkor minnél többet próbáljatok vele lenni, elterelni a figyelmét otthonról (tudom nem könnyű)

Próbáljátok rávenni hogy ez nem megoldás


nagyobb testvére, anyja esetleg nem szeretne változtatni ezeken a problémákon?

2010. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

23:25 vagyok


még annyit szeretnék hozzáfűzni hogy a 10 évvel idősebb barátja reméljük nem akarja kihasználni ebben a rossz lelkiállapotban, (ilyenkor bármire rábeszélheti)

Még arra is hogy szökjenek el talán otthonról, de ne fessük egyenlőre az ördögöt a falra

Ha meg már ott tartanak akkor legalább használjanak óvszert, márcsak egy terhesség kéne és olaj lenne a tűzre


Hajrá

2010. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sehogy, ne cseszd el ilyenekre a fiatalságod!


Rúgd seggbe, és keress egy normális egyedet, aki tud is téged értékelni!


Ennek xart sem számítasz, ha vergődsz mellette meg még pláne nem.

2010. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én apám is részeges volt, utánunk vágta a baltától kezdve a nagykésen át a lábos kajáig mindent, volt hogy a szomszédba menekültem..


De pár évvel később olyan is volt, hogy megvertem mint a lovat és elvitettem a rendőrökkel a zártra..


Mégis itt vagyok, és sosem gondoltam ilyen baromságokra.

2010. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

koszonom a kommenteket , csak egy gond van hogy a b.nom joval odeb lakik mint en


maskulonben az en apam is reszeges , de ha utanam jon h megverjem akkor amennyit kapok anyit is adok vissza

2010. júl. 12. 10:25
 7/7 anonim ***** válasza:
a kettővel előttem lévőnek.... miért van az, hogy az olyan emberek mint józsef attila öngyilkosok lesznek, az ilyen empátiátlan önző idióták mint te meg élnek és virulnak és oktatnak másokat a szarról?
2011. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!