Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Piercinget cseréltem, rosszul...

Piercinget cseréltem, rosszul sikerült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A fülemben több piercing is van. Ma úgy döntöttem ki cserélem őket. Az egyiket viszont úgy sikerült kihúznom hogy az egész fülbevaló átjött a fülemen és a lyuk kitágult, vérzik, púpos. Bekentem a maradék gyulladás csökkentőmmel amit a piercer adott, le fertőtlenítettem patikai alkohollal amihez steril vattát használtam. Az lenne a kérdésem hogy mennyi idő alatt szűkül vissza, hogyan kezeljem. Valószínűleg megkérdezem a piercerem is de szeretném tudni ha esetleg történt már mással is hasonló hogy mit csinált. Tegyek bele fülbevalót? Mellesleg az alatta lévő lyuk is megsínyli a helyzetet, ő is kezd gennyesedni. A másik fülemen ahol cseréltem minden rendben (ott is van egy helix, orbital és egy second lobe pc itt csak az utóbbit cseréltem, a problémás fülemben pedig second lobe és felette még egy kisebb, na igen ez a kicsi 2 mm-es jött át teljesen.) Remélem érthető voltam, a segítséget pedig előre is köszönöm! :)

2019. aug. 4. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Friss lyukasztás? Mikor csináltattad? Mert ha még gyógyulófélben volt, akkor mindenkép kell bele tenni orvosi fémet, és hagyni meggyógyulni (de nem összeforrni). Ha már régebbi, és panaszmnetes volt eddig, akkor hagyhatod pár napig magától helyrejönni, és majd akkor tennék bele fülbevalót.

Nyilván a piercer tudja a legjobban. Nekem second és third lobe piercingjeim vannak, és viszonylag panaszmnetesek voltak.

2019. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A *panaszmentes szó kétszer is megtréfált:)
2019. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor történik ilyen, ha túl hamar cseréled ki az ékszert, és még nem volt ideje teljesen meggyógyulni. Tegyél bele jó minőségű, egyszerű ékszert. Titán vagy orvosi fém anyagút, és olyat, amit közvetlenül a szúrás után is lehet hordani, tehát hosszú, egyenes talpasat, vagy egyszerű fülbevalót. Ne legyen rajta semmi, ami beakadhat, és ne legyen kis karika, mert lehet, hogy még jobban megdagad a sebnél.

Kezelni ugyanúgy kell, mintha frissen szúrt piercing lenne. Naponta több alkalommal fertőtleníteni, piszkálni nem szabad, kenőccsel kenegetni nem szabad. A teljes gyógyulásig ne próbáld újra kicserélni. Lehetőleg fürdés vagy tisztítás után cseréld, amikor a környéke kicsit nedves. Ez megakadályozza, hogy a piercing beletapadjon és felsértse a bőrt.

A felette lévőt ugyanígy kezeld.


Ha nem teszel bele ékszert, valószínűleg néhány napon belül elkezd összenőni a lyuk, és teljesen begyógyul.

2019. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ! Mindig csak orvosi fémet rakok bele mert ezt tartom legbiztonságosabbnak. :) Nem éppen friss volt a piercing, több mint 4 hónapos. Vissza rakom bele a piercingeket mert nem szeretném később újra szuratni. Mégegyszer köszönök mindent!
2019. aug. 4. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!