Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás után kiküldik a...

Véradás után kiküldik a szűrés eredményét emailben vagy postán?

Figyelt kérdés
Az SMS-ről tudok, de ha jó a vér, küldenek valid igazolást, hogy az ember HIV, HBV, HCV, szifilisz negatív?

2019. aug. 8. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Mért küldenének, a véradás nem szűrővizsgálat. Nincs ilyenre pénz.
2019. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De. Szűrnek minden felsorolt betegségre (levesznek külön három kémcsövet). Az anonim HIV szűrés ingyenes, a plazmaadásért még fizetnek is. Emailben meg ingyen ki tudják küldeni. Plusz akinek pozitív, azt meg nyilván értesítik, hogy keressen fel orvost.
2019. aug. 8. 23:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor értesítenek csak a vizsgálatok eredményéről, ha valamit találtak benne. Nyilván azért hogy tudj róla, kezeltesd és ne adj vért. Ha minden negatív, akkor szerintem nem fognak azzal foglakozni, hogy értesítsenek, a semmiről.
2019. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mikrobiológiai laboratóriumban minden esetben megvizsgálják a fenti kórokozókra, amiről készül egy lelet. Ezt kipostázni filléres tétel, emailezni nulla ft. Azért annyit megérdemelne a véradó, ha már levettek tőle fél liter vért, hogy igazolást kap arról (amit pl munkáltató elfogad, ha kell a munkához), hogy nem fertőzött.
2019. aug. 8. 23:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tegyél ilyen javaslatot. Nekem például nincsen ilyen igényem. Ez az egészségügyi ellátórendszerben két teljesen külön terület, egyik az orvosi vizsgálat, másik a véradásszervezés. Az étteremben se foglalkoznak szakácskönyv-árusítással, hiába dolgoznak ők is abból. És a munkaidő, ami az e-mailküldéssel jár, az semmi?
2019. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, egyet kipostázni valóban nem drága, de nem csak te vagy új véradó valószínűleg. Az OVSZ-nél pedig sokkal fontosabb dolgokkal foglalkoznak annál, minthogy minden egyes negatív leletet kiküldjenek akár emailben is. Értelmetlen lenne erre pocsékolni az időt. Ha nem kapsz semmi értesítést néhány héten belül, akkor nyilvánvalóan nincs baj.

A munkáltató meg nem fog ilyeneket kérni, erre van az egészségügyi kiskönyv, másrészt pedig ha mégis, akkor friss leleteket kérnek be.

2019. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, akkor tisztázzunk valamit.

Értem, és igazatok van abban, hogy a véradáson bár végeznek szűrővizsgálatokat (HIV-1, HIV-2, HBV, HCV, szifilisz), magának a vérvételnek nem a szűrővizsgálat a funkciója.

Én csak azt mondom, hogy ahogyan a plazmaadóknak fizetnek, a véradóknak meg pl. alkoholmentes sört (ami még majdnem drágább, mint a sima) adnak, felajánlhatnák helyette, hogy kipostázzák a leletet, amit amúgy is dokumentálniuk kell, hogy a vér felhasználásra kerüljön. Tehát hiába vna fontosabb dolguk, a vizsgálat és a dokumentáció kötelező, és meg is kell őrizniük, ha esetleg utólag derülne ki, hogy a minta fals negatív volt.

Mondjuk választani lehetne, hogy mit kér a véradó: az ingyen sört/energiaitalt vagy hogy kiküldjék valamilyen formában a leletét.

Nem erre vna az eü kiskönyv. Vannak munkakörök, ahol elvárás a negatív HIV...stb teszt. Mindegy, csak egy kérdés volt. Nem kell egyből így nekem ugrani. De ha pl valaki 500-1000 ft ellenében megkapná a leletet, arra lenne igény szerintem. Pl ha egy orvostanhallgató elmegy vért adni, nem kell pluszban olya vizsgálatokkal vesződnie feleslegesen, amit már amúgy is elvégeztek rajta, plusz jót is tesz a véradással.

2019. aug. 9. 07:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Még kiemelném: Igen, értem azt is, hogy a véradás-szervezés külön van a vérállatótól, főleg annak a laborjától, akik csak megkapják a mintát, kóddal. Ezért a pluszmunkáért (nem a vizsgálat, mert azt mindenképpen meg kell csinálniuk, hanem a postázás/emailezés) fizetne a véradó mondjuk 1000 forintot, aki erre igényt tart. Mégis olcsóbb, mint a Synlab vagy a Medicover.
2019. aug. 9. 07:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt mért a gyakorikérdésekre írod? Mi fogjuk megoldani ezt a meglehetősen ritka problémát? Ha építő javaslatod van, tedd meg a megfelelő helyen. Majd az illetékes szakemberek válaszolnak neked így vagy úgy.
2019. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem ugrott neked senki, de ez nyilvánvaló.

A plazmaadóknak azért fizetnek, mert az már a gyógyszeriprhoz tartozik. A plazmából gyógyszert csinálnak, így nyilván a gyógyszergyárak érdeke, hogy minél többen menjenek, mert akkor több gyógyszer lesz, amik nekik bevétel, így megéri az a minimális költségtérítés. Véradásért ugye azért nem jár pénz, mert az szervkereskedelemnek minősülne, ezért adnak virslit/sört, amit egyáltalán nem biztos, hogy teljes boltináron szereznek be, de az is lehet hogy nem is fizetnek érte. Azért sem opcionális a lelet elkérése akár pénzért is, mert 1.egy kis pénztől még nem lesz rá kapacitás, 2. a véradás nem szűrővizsgálat (az egy dolog hogy megvizsgálják, de az elsődleges cél nem az, hogy kiderítsék neked van-e bajod, hanem, hogy a recipienseknek nem lesz-e baja a véredtől). Gondolj bele, hányan mennének el csak azért, hogy gyakorlatilag semmi pénzért kivizsgáltassák magukat. Érezheted azért, hogy ez nem reális, és a véradásnak sem ez a célja.

2019. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!