Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb.23 órája zsibbad az ujjbegy...

Kb.23 órája zsibbad az ujjbegyem (jobbkéz: gyűrűsujj, néha középső ujj, bal kéz kisujj) illetve a nyelvem hegye. Nyakkal kapcsolatos probléma, vagy más? Túlzott alkohol?

Figyelt kérdés

Az ujjbegyeim (jobb kéz, gyűrűsujj nagyon, középső ujj néha) ill. a bal kéz kisujja zsibbad.

A gyűrűsujj feltűnőbben (nyugalmi helyzetben is, de nem zavaró, akor zavar ha hozzáérek valamihez) illetve a többi említett ujj is.


Most este vettem észre a nyelvem hegye is.


Mi ez?

Olvastam hogy nyakfájdalom vagy nyakkal kapcsolatos probléma okozhatja.

(szerda-csüt. sztem valamikor elalhattam a nyakam, mert nagyon húzódik (és fáj is) a jobb részen a nyak, a hát-nyaki részen.


Gyakran hordok nehéz oldaltáskát is, amit csak az egyik vállamra rakok fel.


Utánaolvastam a lehetséges tüneteknek.


SOHA nem volt ilyen jellegű bajom.

Nem gépeltem sokat, (nem irodában dolgozom) nem végeztem megerőltető tevékenységet, tudtommal nem vagyok sem cukor sem vesebeteg.


Ez is csak így "jött hirtelen" az egész zsibbadásérzet tegnap éjjel 2 körül vettem észre.


(elszundiztam éjfél körül, majd megébredtem, ekkor vettem észre, majd 2-fél 3kor lefeküdtem. )

Gondoltam arra is h véletlen valahogy amikor elszundiztam - nem akartam még lefeküdni aludni - akkor véletlen úgy feküdhettem és megnyomhattam valami ideget vagy nemtom.

de az már rég elmúlt volna.


Mi lehet ez?


Olvastam hgy nyaki porckorongsérv tünete is lehet.

B vitamin hiányé is (sztem semmi baj vele de nem eszek sok olyan cuccot amibe van b vitamin) magnéziumhiányom van (van hogy néha előjön végtagzsibbadás-vádlizsibbadás, lábfej ekkor egy magnézium kúrát - magnesolv végignyomok - és megszűnik kb fél évre a probléma.


Kalciumhiány lehet hogy van (a csontjaim nagyon ropognak, az izületek, boka ujj nya lábfej stb, de nem törékenyek.


Alkoholt lehet hogy sokat fogyasztok - két éve - ennek magánügyi okai vannak, tudom hogy káros és egészségtelen..


ezeket tudom megemlíteni.

Sclerosis multipl, vagy ehhez hasonló dolog sztem nincs a háttérben.


25 éves vagyok

lány.



2019. aug. 30. 01:09
 1/1 anonim ***** válasza:

A pszichéset kihagytad. Nyilván valami komoly lelki dolog miatt lettél 25 évesen alkoholfüggő, így provokáló faktor is van.


Anatómiailag ezt lehetetlen, hogy valami porckorongsérv vagy ilyesmi okozza. Meg úgy a többi sem nagyon valószínű.

2019. aug. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!