Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ártalmas e az egészségre ha...

Ártalmas e az egészségre ha huzamosabb (1 hónapig) nincs kezelve a hajtetű?

Figyelt kérdés

Illetve, ha két egymást követő nap kezelem.

Egy hónapig gyermekem oda volt a nagy szüleinél. Sajnos valahogy a gyerek elkapta a fejtetűt de a nagyszülők nem látták célszerűség. Amikor a gyerekért mentem azt hittem elsírom magam rengeteg volt benne. Ahogy hazaértünk le kezeltem de mivel késő este volt ezért csak megmostam olyan hajsampon nal ami megöli a fejtetűt és átfésültem egy darabig az arra alkalmas fésűvel utána átnéztem a haját, de nem tüzetesen. Azt láttam hogy 1 gyors csekkolásra nem találtam élőt vagy elhalt tetűt, viszont tojás az tömérdek van ennyit én még életemben nem láttam hajban. Nagyon késő volt és a gyerek tiszta hulla volt így hagytam aludni ha most reggel felébredt azonnal meg akarom mosni a haját újra és kiszedni az összes tojást olyan sampont vettem ami állítólag a tojást is megöli annyi fejtetű volt benne hogy szabad szemmel láttam a haján mozogni. Mielőtt még szétnyitottam volna a haját hogy megnézzem amikor szárazon elkezdtem fésülni a fésűvel kezelés előtt potyogtak a ruhájára a tetűk.


2019. szept. 2. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Nehezebb lesz kiirtani, az biztos.


Remélem ma nem küldted oviba, suliba...

2019. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Nem, egyik sem artalmas, semmi baja nem lesz a gyerekednek. Az már inkább problemasabb, hogy egy hónapig nem voltál vele, de ez a te dolgod.
2019. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hajvasaló. Garantáltan megsüti a serkéket. Nekem annak idején általánosba ez segített. Van akinek a hajfestés. Használtunk mi is minden féle írtót hiába volt ráírva hogy kiírtja a serkéket semmit nem használtak.
2019. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért nem voltam vele egy hónapig mert külföldön élek És most először otthagytam a nagyszülőknek mivel elég keveset vannak vele.

Lehet a hajvasalót kipróbálom ma nem volt suliban Holnap kezdődik a suli úgyhogy remélem hogy ma be tudom fejezni az irtást. ha nem szedtem ki ezerszámra serkét akkor egyet se szedtem ki. a fésű amivel fésülöm kiszedi őket nagyjából tényleg nagyon jónak tűnik ez a sampon mert élőt nem találtam eddig. Most épp szüneteltetem az irtást ami rész kész van Azt már fel kötöttem.

2019. szept. 2. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!