Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lézeres anyajegy eltávolítása...

Lézeres anyajegy eltávolítása után mennyit lehet pihenni?

Figyelt kérdés
Van egy anyajegyem, ami évek óta nagyon zavar, nem túl nagy, de akkor is. Elvileg nincs vele semmi gond. Úgy hallottam, ha valakinek kivágják az anyajegyét, egy hónapig nem sportolhat. Én ezt nem tehetem meg, max nyáron, de akkor meg nem lehet levetetni a nap miatt. Szeretnék minél előbb megszabadulni tőle.

2019. szept. 4. 20:09
 1/4 A kérdező kommentje:
És még az, hogy marad utána heg?
2019. szept. 4. 20:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyajegyet nem lézereznek sehol.

Protokoll szerint ki kell metszeni levél alakban és szövettani vizsgálatra küldeni a kivágott anyajegyet.

Egyéb bőr képletek lehet lézerrel eltávolítani, de anyajegyet nem.

2019. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pedig én ezt olvastam. Bőrgyógyásszal eddig két szót váltottunk róla, de nincs semmi baja az anyajegynek. És mi történik, ha nem tartom be a pihenőidőt?
2019. szept. 4. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az összes anyajegyem nyáron vették le.

Na mindegy, én is hallottam már ezt a dolgot, de nem látom értelmét. Csak vigyázni kell rá és kész.

Sajnos amúgy sok helyen lézereznek anyajegyet, amiről elvileg megállapítja a bőrgyógyász, hogy nincs benne rákos elfajulás (bár 100%-ot csak a szövettan tud mondani, így én nem bíznám magam ilyen himihumi módszerekre, mert ilyenkor azt se tudják biztosra mondani, hogy eltávolították-e az egész anyajegyet... ha pedig marad bent darab, akkor az simán elrákosodhat ha szanaszét lézerezik)

Végül is a kérdésre válaszolva gondolom sérülhet a heg.

2019. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!