Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor adhatom be akkor legköze...

Mikor adhatom be akkor legközelebb a véralvadásgátló injekciót?

Figyelt kérdés

Tegnap este elfelejtettem be adni (10órakkor)ma reggel ahogy felkeltem azonnal beadtam magamnak (8órakkor). A betegtájékoztató azt írja, hogy egy nap nem lehet 2 adagot beadni. Ha elfelejtettem beadni akkor azonnal pótoljam és a többi adagot ugyan akkor adjam be, mint az előzőeket.

Akkor ma este 10kor már ne adjam be? A következőt meg csak holnap este 10kor? Akkor így megint kimarad egy napom. Nem lesz probléma belőle?



2019. szept. 5. 14:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%

Ez Fragmin, vagy Clexane?


Ha igen akkor nyugodtan beadhatod az esti injekciót. Üdvözlettel egy orvos.

2019. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%

Napi egy injekció kell? Akkor ha ma reggel nyolckor beadtad, a következőt holnap reggel nyolckor ad be!


S ne hallgass az első kommentelő "orvosra"!

2019. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha Fragmint vagy Clexanet adott be, akkor ha ma este is beadja SEMMI nem fog történni, mindössze profilaktikus, helyett, terápiás tartományba kerül, kb. fél napra, ami egyébként zéró káros hatással jár. Az LMWH-k pedig alapból nagyon biztonságos szerek.


Maximum akkor lenne ellenjavalt a dolog, ha aktív gyomorfekélye, vagy egyéb vérzésre hajlamosító dolga lenne a kérdezőnek.


Az előző két válaszolótól pedig megkérdezném, hogy milyen egészségügyi diplomájuk, és hány év szakmai tapasztalatuk van? Írtak e fel például már antikoagulánst, ismerik e a hatásmechanizmusát, az indikációit, esetleges kontraindikációit? Vagy csak szokás szerint nagy a pofájuk?

2019. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%

Clexane-t/Fragmint szokás napi 2x is adni, így nem lesz baj, ha este adod be a következőt. Ha napi 2x adnád, akkor lenne baj, mert azt szigorúan 12 óránként kell. De hallgathatsz a laikusokra is.

Egy másik orvos

2019. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Rohadtul hozzáértő lehetsz. Ez amit írtál egy teljesen laikus válasz ami nélkülözi a gyógyszer ismeretét. Attól, hogy életedben egyszer véletlenül kellett adnod még nem leszel hozzáértő.
2019. szept. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
#4 De miért adja be egy nap kétszer, ha napi egyszer kell?! Miféle "orvosi" tanács ez?!
2019. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem te mondod, meg, hogy mit hol csináljak. A helyzet az, hogy én értek a témához, évek óta napi szinten ezzel foglalkozom, neked pedig fogalmad sincs az egészről.


Egyébként OKL-00004499/2015 a diplomám száma nyugodtan utána lehet keresni.

2019. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

"De miért adja be egy nap kétszer, ha napi egyszer kell?!"


Azért, mert jobb nem megbolygatni a szokásos napi rutinját. Annak pedig, hogy ma reggel nyolckor meg este 10-kor is ad, semmi komoly negatív hatása nincs. Adhatná minden reggel nyolckor is, csak éppen a francnak lenne kedve reggel még ezzel is sz.rozni, munka előtt. Sokkal kényelmesebb este beadni, én pedig a beteg érdekeit nézem, nem pedig laikusként dogmatikusan kezelek valamit amihez nem értek.

2019. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Igazad van, inkább híguljon fel jól a vére, esetleg vérezzen is el, mint hogy mezavarjuk a napi ritmust.


Na, tudod mikor vagy te orvos... de ha az is vagy, szégyene a szakmának! Add vissza a (soha nem volt) diplomád!

2019. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem fog elvérezni, mert bőven biztonságos tartományban van. Használtad már ezt a gyógyszert? Ismered? Írtad fel? Nem? Akkor mit pofázol?!
2019. szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!