Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet fogászati érzéstelenítőr...

Lehet fogászati érzéstelenítőre inni? 17/l

Figyelt kérdés
Bme napokra mennék utána.

2019. szept. 9. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Az érzéstelenítő hatása úgy 4-5 óra alatt múlik el.

Nekem a múlt héten volt foghúzásom,a doki egy szóval sem mondta hogy az érzéstelenítő miatt bármilyen szabály lenne.

2019. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, az érzéstelenítő nem lép kölcsönhatásba az alkohollal.

Az egyetlen gond az lehet, ha úgy jarsz, mint én a múlt héten, hogy ideiglenesen lebénul az arcod tőle. Én konkrétan vizet sem tudtam inni, mivel nem mozogtak az ajkaim és kicsorgott a számból a víz. 😂 Még szerencse, hogy másnap reggelre elmúlt a bénulás.

2019. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Ha érzéstelenítenek, akkor ott vagdosás, vagy húzás van a dologban, amire tilos inni. Na meg nem is ajánlott, mert helyben fogsz magad alá csinálni a fájdalomtól.
2019. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Semmi bajod nem lesz! Amikor már nem zsibbad, nyugodtan
2019. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Alkoholt? Azt a biztonsag kedveert nem ajanlom. De inni lehet, de csak óvatosan, mert ilyenkor maskent erzed a folyadekot!
2019. szept. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Olyan értelemben lehet, hogy ez nem olyan mint a nyugtatóra piázás, szóval nem leszel tőle rosszul.

Viszont jogos az aggodalom a zsibbadás miatt, még józanul is pl evésnél nagyon kell figyelni, nehogy ráharapj a saját szádra, vagy arcodra belülről, részegen még bénább vagy, meg le is szarod a dolgokat, úgyhogy nem valami jó kombináció.

2019. szept. 10. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megkínál a fogdoki.
2019. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Foghúzás után nem szabad 3 napig inni alkoholt és tejterméket, de ha csak érzéstelenítés van, akkor utána 2 órával már szabad enni és inni, bár az alkohol akkor sem ajánlott túlságosan
2019. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!