Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan képes ennyi ember...

Hogyan képes ennyi ember Budapesten élni?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban a levegő minőségére gondolok, rendesen keserű a szám fél óra kintlét után. Az emberek meg tolják a babakocsit a körúton, cigarettáznak, futnak, úgy tesznek mintha jó lenne ez így... Vagy már hozzászoktak?

2019. szept. 24. 19:20
 1/7 anonim válasza:
32%
Bp-n a legjobb a fizetés.
2019. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt azért nem mondanám... Lehet hogy többet keresel, viszont csak a lakhatás elviszi a hasznot. Az meg már más kérdés hogy itt levegőt venni kész életveszély
2019. szept. 24. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

"...nekem szülőhazám, itt e lángoktól ölelt

kis ország messzeringó gyermekkorom világa. Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága..."


A válaszom röviden!

2019. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BrettShaw ***** válasza:
76%

Itt születtünk, pl.

De '80-as években még sokkal rosszabb volt itt a levegő minősége, mint most.

Mostanra már a falvakban, kis településeken kezd rosszabb lenni a levegő a sok vadbarom miatt, aki műanyagot meg mindenféle szemetet éget, mert sokallja a havi 2-3 ezer ft szemétszállítási díjat.

2019. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokkal több a munkalehetőség Budapesten, mint máshol... ismerősöm vidéken szenved, mert nem tud diplomával elhelyezkedni...
2019. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a szemétszállítási díj miatt égetnek vidéken sokan. :(

A "szegénységre" hivatkozva vannak, akik mindent eltüzelnek fűtési szezonban, veszélyes/tiltott anyagokat is, mint pl. a bútorlapok. Van, aki egész évben gyűjtögeti ezeket. Általában fel lehet ismerni, melyik háznál fűtenek ilyenekkel, mert sötétebb a füst, sokszor teljesen fekete.


Ősszel meg a zöldhulladékot égetik nagyon sokan, pedig el is lehetne vitetni (csak az is pénz), vagy komposztálni is lehetne (arra meg lusták, vagy tudatlanok).


Szóval nem ilyen egyszerű a dolog, hogy Budapesten rosszabb a levegő minősége, mint vidéken. Mert persze, a belső kerületekben rosszabb, mint egy átlagos vidéki városban, de amúgy sok tényezőtől függ.


És még egy: én tavaly télen néztem többször a szálló por koncentrációját, nálunk sajnos sokszor magasabb volt, mint Bp. nagy részén... :(

2019. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lehetőségek miatt, és most nem csak a fizetésekre, és a sokszínű munkákra gondolok. Több lehetőséged van karriert, vállalkozást indítani, tanulni, kapcsolatokat kialakítani, ami később meghatározó lehet az életedben. Én vidéken nőttem fel, és nagyon sok helyen vidéken az emberek eléggé beszűkültek azzal kapcsolatban mi történik a világban, és milyen lehetőségeik lehetnének.
2019. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!