Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyáltalán nem iszom alkoholt,...

Egyáltalán nem iszom alkoholt, nincs zsírmájam, hepatitisem, mi miatt lehet magas a májértékem és mit tudok ellene tenni hogy ne romoljon tovább?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, 23 éves. Először kb 18 voltam mikor magasak lettek a májértékek, azután 20 évesen is mikor vérvételen voltam szintén magas lett. Ekkor a doki elküldött hepatitis vizsgálatra, hasi ultrahangra, és minden rendben volt. Megismételtük a vérvételt 1 hónap múlva (hátha valami fertőzés okozta), és még mindig magasak voltak. Azt mondta utána hogy akkor ne foglalkozzak vele. De azért mégis most elgondolkodtam egy pár napja, hogy ennyi idősen mitől lehet ez, rossz táplálkozás? Vagy talán az a 3-4 szem algoflex amit a menstruációs görcsökre szedek károsítja a májam? Alkoholt ha két deci bort megiszom egy évben összesen.

2019. szept. 26. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem kb 55 éves koromig volt ilyen problémám (huszonéves kortól kezdve), nekem is azt mondták, nem kell vele foglalkozni.

Aztán átálltam vegán étrendre, és amióta nem eszem állati termékeket, ez az értékem is optimális lett

2019. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszertől lehet, de itt egy érdekes cikk, ha még nem olvastad:

[link]

2019. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Menj rendszeresen vért adni! Két éven belül helyre áll a májad.
2019. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anarchy666 ***** válasza:
Ha ki lett vizsgálva ne aggódj miatta. Vannak, akiknek normálisan, születés óta magasabb az érték.
2019. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha vegyi anyagokkal dolgozol, vagy túléhezed magad, lehet ilyen.
2019. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyik érték magas?
2019. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy kivételével az összes G betűs magas volt, és a bilirubin is.
2019. szept. 26. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a magas? A májfunkcióknál nem mindegy mennyire magas. Lehet pl egy enyhe Gilbert kór az egész mögött.


Apropó vas, ferritin, transzferrin, transzferrin szaturáció lett nézve? Szemész látott? Haemochromatosis, Wilson kór ki lett zárva?

2019. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!