Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Itopride supremex vélemények?

Itopride supremex vélemények?

Figyelt kérdés
Egy éve kezdtek el újra kezelni refluxszal (kb háron-négy éve állapították meg, akkor sikerült felülkerekedni rajta), a rengeteg gyógyszer közül eddig egyik sem hozott tartós eredményt, így most az Itopride supremexet írta fel az orvos, amit szedek is kb két hete, de nem igazán érzek eddig változást. A kérdésem, hogy egyrészt mennyi idő után kezdte kifejteni a hatását, szedtetek-e mellette valami más gyógyszer/gyógyhatású készítményt, és összességében mi9lyen véleménnyel vagytok róla?

#reflux #itopride supremex
2019. szept. 27. 19:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy eddig szinte semmit nem találtam róla a neten és kicsit tanácstalan vagok, az orvos sem mondott túl sok mindent a gyógyszerrel kapcsolatban
2019. szept. 27. 19:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb. két hónap kellett, míg éreztem valami változást.

4 hónap kellett, míg teljesen kigyógyultam.

2019. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És esetleg diétáztál mellette vagy volt valami, amire odafigyeltél?
2019. szept. 30. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem! Miután 3 gyökér orvos is Pantoprazolt írt fel és azt monta diétáznom kell (vagy fél évig hittem nekik, 47 kilósra fogytam, a savcsökkentőtől kb. semmi étvágyam nem volt) örültem hogy végre normálisan ehettem mindent.
2019. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én is csak kb. egy hete szedem reflux-ra, még nem érzem a hatását és valóban nem sok információ érhető el róla a magyarnyelvű neten.

A gasztroenterológusom azt mondta egy hónap után lesz hatása. Egy neten nem elérhető nyomdai prospektust kaptam tőle, amin ez szerepel, begépelem hátha hasznos lesz még másoknak is (szinte csak ezt a kérdést dobja ki a google itoprid véleményekre):



"Az itoprid hatékony lehet többek között a Római IV. klasszifikáció szerint meghatározott epigasztriális fájdalom és posztprandiális distressz - szindróma, valamint reflux tüneteinek kezelésében. [...]


Az itoprid-terápia teljes körű hatásainak kialakulásához legalább egy hónap kezelés szükséges.


Azoknál a betegeknél, akik teljesítették a funkcionális diszpepszia Római I, II és III kritériumait a kezelésre adott válaszarány:

- 1 hét elteltével 33.68%, 34.71% és 35.50%,

- 2 hét elteltével 52.82%, 54,61% és 56.51%,

- 3 hét elteltével 66.67%, 67.23% és 68.64%,

- 4 hét elteltével 72.82%, 73.54% és 75.15% volt.


A terápiás válaszarány szignifikánsan nagyobb volt a 4 hetes kezelés végén, mint az első hetet követően."



De az mindenesetre bíztató, hogy van akinek még 4 hétnél is kicsit később, de elkezd el hatni (mint az előző válaszolónak).


Nagyon sokan dícsérik ezt a gyógyszert, akiknek nem vált be a savcsökkentő/PPI terápia, azoknak ez rendbetette, vagy legalábbis sokat javított a reflux-ukon.


Mellette más gyógyszert nem szükséges szedni, ha a savcsökkentők csak rontottak korábban a reflux-on akkor azt még lehet mellette szedni, de érdemes folyamatosan elhagyni (hetente felezve a dózist).

2020. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ma kezdtem el szedni és nekem is azt mondta a gasztroenterológus, hogy minimum 3-4 hét szükséges ahhoz, hogy egyáltalán elkezdjem érezni a hatását. :)
2022. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok, segített nektek ez a gyógyszer?
2023. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!