Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosok miért nem hajlandók...

Az orvosok miért nem hajlandók beismerni, hogy ha tévednek?

Figyelt kérdés

Szinte minden orvos eljátsza a tévedhetetlent. Ha valamit elrontanak, mindenki más hibás, csak ők nem. Az optikusnál például kiderült, hogy a szemészetben a doktornő elrontotta a dioptriát, és azért lett rossz a szemüveg. Az optometrista tök jó szemüveget írt fel, de az orvos mindennek elhordta szegényt, hogy hogy meri őt felülbírálni. Pedig egyértelműen az orvos hibázott. Egy másik alkalommal pedig a bőrgyógyászaton cseszték el a szemölcseltávolítást, de amikor visszamentem minden hülyeséget összehordott az orvos, pedig ott is csak annyit kellett volna mondani, hogy bocsánat tévedtem, de helyrehozzuk. Rengeteg ismerősömtől hallok rémtörténeteket orvosokról, akik elrontanak valamit, de be nem ismerik a hibát.

De félreértés ne essék, nem azzal van a bajom, hogy miért hibáznak, hiszen csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, hanem azzal, hogy amíg másutt nem gond beismerni egy tévedést, addig az orvosok erre képtelenek, és mindenki más hülye, csak ők tévedhetetlenek.


2019. szept. 29. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

"Egy másik alkalommal pedig a bőrgyógyászaton cseszték el a szemölcseltávolítást, de amikor visszamentem minden hülyeséget összehordott az orvos"


Például mit? Gondolom nem végezted el az orvosit, gőzöd sincs, mit csinált vagy mit nem, de azért biztos elcseszte

2019. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Mert akkor csorba esne az orvos "isteni" mivoltán, nem tekintenének rá, mint élet és halál urára, akivel jóban kell lenni és hálapénzt kellene adni neki.
2019. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A hippokratészi eskü arról szól, hogy a betegnek ne ártson. Ha beismeri hogy hibázott, akkor az esküjét megszegte, tehát nem gyakorolhat többé orvoslást. Ez ennyire egyszerű. Az esküt fejben lélekben is megteszi, és ez alapból kizárja a beismerést.
2019. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Pedagógusnak, orvosnak, rendőrnek születni kell, mert ezek hivatása egy külön emberi faj. Csak az újvilág próbál a csőcselékből is orvost csinálni!
2019. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Orvos vagyok. Nem teszünk Hippokratészi esküt. Orvosi esküt teszünk. Nagyon nem mindegy. De a ne árts elv mind a kettőben benne van, de ez nem azt jelenti hogy nem hibázhatunk, hanem azt, hogy nem végezhetünk szándékosan olyan beavatkozást ami árt a betegnek.


Egyébként pedig azért nem divat beismerni, mert a mai orvosellenes társadalomban semmi támadási felületet nem szeret egy orvos adni, egy esetleges perhez. Továbbá sokszor amit a beteg hibának gondol, az nem hiba, hanem szövődmény, gyakran nem elkerülhető.


Egy tipikus példa, altatás közben kollégák intubáláskor kitörték a beteg fogait.

Beteg persze kiverte a hisztit. Orvosilag azonban semmilyen hiba nem történt.

A beteget én készítettem fel a műtétre, amikor megterveztük az anesztéziát közöltem a beteggel, hogy nem javaslom, hogy altassák, mert olyan alkata volt, hogy alapból nehéz intubációra kellett számítani, helyette vezetéses érzéstelenítést javasoltam. A beteg ragaszkodott az altatáshoz, annak ellenére, hogy részletesen tájékoztattam a lehetséges szövődményekről. Hát a saját hülyesége miatt így járt. Semmilyen orvosi hiba nem történt.

2019. szept. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 qkker1 ***** válasza:

"Egy tipikus példa, altatás közben kollégák intubáláskor kitörték a beteg fogait."


Mivel elég rosszak a fogaim -leginkább családi örökségtől- , van amelyik már erősen mozog, Németországban volt altatásos műtétem, ott ráírta a beleegyező nyilatkozatra az anesztes, hogyha a fogam kiesik, akkor a se ő sem a kórház nem vonható felelősségre, és aláíratta velem. Jogosan védte magát.

2019. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

Persze mindig lehetnek szélsőséges esetek. De általánosságba rossz vélemények vannak a kórházakról, orvosokról. Pl. Velem még egyetlen orvos nem tett semmi jót a 60 évem alatt. Pedig tudnék mesélni, mindig, gyermekkorom óta betegeskedtem, az orvosok a hasukra ütöttek és mondták a diagnózist. A félrekezelések persze előre nem látható következményekkel jártak. (szövődmények).

Na meg aztán, a hasban,műtéti sebben felejtett gézdarab... nos

2019. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nem kötelező orvoshoz járni, el lehet patkolni otthon is.
2019. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

"Na meg aztán, a hasban,műtéti sebben felejtett gézdarab... nos"


Aki már látott életében hasi műtétet az meg pontosan tudja, hogy ebben semmi nagy szám nincs. Hiba volt, el kell távolítani, szövődményeket el kell látni, és a kórháztól kártérítést kell kérni.

2019. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!