Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábboltozat-süllyedést hogyan...

Lábboltozat-süllyedést hogyan korrigáltátok? Mi segített, mekkora javulás érhető el?

Figyelt kérdés
Elsősorban a hosszanti lábboltozat-süllyedés korrigálása érdekel, de ha a harántról is tudtok írni, az is!!!

#ízület #lábfej #boka #korrigálás #bokasüllyedés #hosszanti #haránt #lábboltozat #lábboltozat-süllyedés
2019. okt. 3. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talpbetét és lábtorna naponta. Javulást nem értem el, de nem fáj a lábam mióta betétet hordok és talán nem rosszabbodik.
2019. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Főleg ahogy az előző írta, torna, plusz mezítlábazás természetes talajon. Egyébként mióta van meg a probléma? Felnőtt korban már ritka, hogy javítható sajnos
2019. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

13 éves gyerekről van szó.

Jó talp tornát tudtok ajánlani?

2019. okt. 5. 18:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a legjobb ha tárgyakat vesz föl a labujjaival, pl egy tollat. Sarkonjaras, labujjhegyenjaras, vagy talpelen járás is jó. A legjobb a mezítlábazás a természetben. Egyébként a hosszanti érthető, de a haránt az korai 13" éves korban szerintem, voltatok orvosnál vele? Mennyire súlyos? A haránt inkább idősebb nőket szokott érinteni
2019. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Volt orvosnál. Azt nem tudom megítélni, hogy mennyire súlyos. (Hosszanti b. sullyedése van, csak a haránt is érdekel.)

Köszi az ötleteket a tornáztatással kapcsolatban!

Azt honnan lehet megtudni, hogy mennyire súlyos? Van pl. valamilyen számozása?

2019. okt. 6. 02:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a tuntektol és a kinezettol függ, de ilyen számozás nincs. Az elég fontos, hogy mennyire dől be a bokája és mennyire lapos a lába, van-e minimális boltozat
2019. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ahogy én látom, van valamennyi boltozat, viszont az egyik csont(?) furcsán áll. Van olyan szó, hogy calcus? Mintha ez szerepelne a diagnózisban.
2019. okt. 6. 09:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, a calcus létező megnevezés, bedőlő sarkakat jelent úgy tudom..de melyik csonttal van a baj? csak az egyik láb érintett?
2019. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egy rokon gyerekről van szó. Nem tudom a pontos adatokat róla. Nagyon távol élünk egymástól. Nyáron találkoztam vele, akkor láttam a lábfejét, de annyira nem akartam vizslatni.


A calcus dolgot felolvasták nekem telefonon keresztül, amikor érdeklődtem az orvosi papírokon írtakkal kapcsolatban. Majd megkérem, hogy újra olvassák fel.


Szerintem mindkét lábán van eltérés. Sarka fájt egy ideig (azt nem tudom, hogy egyik vagy mindkettő, rákérdezek).


Ide is írjatok, ha tudtok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1011967..


Köszönöm szépen előre is!

2019. okt. 6. 12:29
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintetek az egyedileg készített talpbetét az hasznos lenne a gyerek számára? Vagy az is jó, amit az ortopéd orvos felírt neki? Melyik a jobb?

A magas szárú cipő viselése jó ötlet lenne számára?


Találtam talp-lábtornákat, de melyik a jó? Ti melyiket csináljátok?

2019. okt. 6. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!