Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mit jelent a hasi uh...

Ez mit jelent a hasi uh leletemen?

Figyelt kérdés

hepar mérs nagyobb, a jobb vesét 7 cm-el meghaladja, homogén

Azt megtalaltam, hogy a hepar az a máj, tehát az nagyobb, de ez mekkora probléma? További vizsgálatokra is szükség van? A gasztroenterologus kérte az ultrahangot, de ő nem mondott rá semmit.



2019. okt. 9. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak is nagyobb a mája mint az átlag. Járunk kivizsgálásra. Egy májfunciós vérképet mindenképp kérj. Az nem baj, ha kicsit nagyobb, de nincs betegség mögötte. Ki kell deríteni mitől nagyobb.
2019. okt. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy teljes verkepet is csinaltattam előtte, azon semmi majra utaló eltérés nem volt. Ez elég, vagy kérjek a háziorvostol beutalot kifejezetten olyan laborra, ahol a májat vizsgálják?
2019. okt. 9. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Sima vérképen nem szokták nézni a májfunkciót, kérj beutalót külön erre.
2019. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2019. okt. 9. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:

1 sima laboron is rajt van a máj működése .

Vegyétek már tudomásul,hogy nem a beteg rendel,hanem az orvos !

Ezek a labor vizsgálatok pénzbe kerülnek,és a háziorvos akkor kéri,ha okot lát rá .

A hasi uh. eredményt kérdezd a házi orvosodtól .

2019. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp megkerdezem a háziorvost, csak kíváncsi voltam, hogy ez mekkora problémát jelenthet.
2019. okt. 10. 10:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénzbe kerülnek igen. És? Úgy gondolom fizetem már egy ideje a 3%-os természetbenit, abból már csak ki jön egy labor vizsgálat.

Ne rajtam akarjon spórolni állambácsi, azokon spóroljon aki szociális segélyen van évtizedek óta vagy épp semmi hasznot nem termel.

Bocs off volt. De a hozzád hasonló gondolkodásúak ki tudnak hozni a sodromból.

Amúgy a sima vérképen kb úgy van rajta a májfunció mint a cukor vizsgálat, épp csak semmit nem mond.

2019. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is jogos, utolsó. Fizetem a tb-t, mégis olyan az ellátás, hogy sok esetben inkább kifizetek plusz 10-20 ezret magán rendelesre.
2019. okt. 14. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!