Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszgráfiával lehet belőlem...

Havran Dani kérdése:

Diszgráfiával lehet belőlem egyáltalán valamien sebész?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, gimnázium első osztályát keztem most, de felmerült a diszgráfia lehetősége és a pszichológus által diagnosztizálva lettem. A diszgráfia beigazolódásán kívül viszont kiderült az is hogy az átlag inteligencia felett vagyok (135 IQ) és nagyon gyorsan tanulok. Az alap finom motorikámmal probléma nincs, az íráson belül is csak pár betű formája nem kielégítő, de általában olvasható. Otthon mindigis sokat foglalkoztam kartonpapírral való "modellezéssel", origamival és más elég kis mozdulatokat igénylő elfoglaltságokkal (nem tudom hogy a sok éven keresztül folytatott legózás annak számít e, de gondoltam megemlítem) Szóval amint olvashatták/tok, nem igazán van bajom a "precíz műveletekkel" de annak ellenére attól tartok hogy az orvosi egyetem elvégzése után nem fogják majd engedni hogy sebész lehessek, a diszgráfia miatt. Helyes e ez a feltételezés, vagy halgassak a pszichológusomra aki szerint ez nem gátol a sebészeti pályával kapcsolatosan?

2019. okt. 9. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológusod tanult ember valószinüleg ért ehhez, tájékozott. Én a helyedben megkérdeznék más orvost is de szerintem adhatsz a pszichológus véleményére.
2019. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Diszlexiád nincs, a tanulás menni fog. Az orvosok meg olyan csúnyán írnak, hogy ritka, ha el lehet olvasni, egyébként is számítógépet használnak főleg.. Én sem hiszem, hogy gond lehet.
2019. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%
Az orvosi osztatlan képzésen fogjátok gyakorolni a varrást gyümölcsökön. Ha az menni fog szépen, kétlem, hogy bárkit érdekelne az írásképed. Vannak videók a neten, ahol megmutatják a varrási technikákat banánon/narancson. Veszel egy szikét pengével, orvosi varrótűt hozzávaló fonállal és szépen megpróbálod leutánozni. Megmutatod utána valakinek, aki összehasonlítja neked a videón látottakkal. Ha sok gyakorlás után sikerül ugyanolyan szépre, akkor egyértelműen nem lesz baj.
2019. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!