Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha messze van a haziorvosom...

Ha messze van a haziorvosom és táppénzes papírra van szükségem ez megoldható-e?

Figyelt kérdés
Nem voltam még ennél az orvosnál, de lakcímkártyámon szerepel a cím , de nem akarok 300 kmt utazni oda ahova eddig jártam, ha bemegyek tud-e táppénzes papírt visszamenőleg péntekre adni, mivel péntek este lettem rosszul a munkahelyemen és csak hètfőn tudok leghamarabb elmenni.
2019. okt. 13. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg semmilyen orvos nem ad táppénzes papírt. Miért nem hívtad fel pénteken?
2019. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi, most látom, hogy estét írtál. :)

Viszont visszamenőleg nem adnak, de ha munkából jöttél el, akkor elvileg aznapra nem is kérhetnek.

Cím alapján viszont köteles fogadni.

2019. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, mivel állandó éjszakás vagyok...de a kartonjaim még nincsenek ott.
2019. okt. 13. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző napra kiír táppénzre, pont amiatt, ami a te esetedben is történt. Este rosszul lettél, olyankor már nem rendel a háziorvos, csak másnap tudsz hozzá menni.

Viszont nem teljesen értem, mit akarsz. Ahol most laksz, rajta van a lakcímkártyádon, de még nem voltál ezen a helyen háziorvosnál? Az nem gond, menj be hétfőn, ha a területéhez tartozol, köteles fogadni, és ad táppénzes papírt (viszont akkor már a régi orvoshoz nem tartozol).

2019. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem számít, ellátni akkor is köteles, a kartonjaidat majd ő àtkéri. Az online rendszerbe azonnal fel tud venni, az esetleges gyógyszerallergiáról, egyebekről meg úgyis kikérdez. A korábbi betegségek/műtétek egy "sima" vírusnál amúgy is kb mellékesek.
2019. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!