Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Depresszió...

Ti mit tennétek? Depresszió 15 évesen?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy egy picit hosszú lesz, de úgy gondoltam, hogy valahova muszáj lesz kiadnom magamból mindazt, amit érzek. 15 éves vagyok, most kezdtem a gimnáziumot nyelvi előkészítőben Budapesten. Már az elején nem éreztem itt jól magamat, de akkor még úgy gondoltuk, változni fog. Itt állok Október 15.-én, és napról napra csak rosszabb. Rossz közösség vesz körül, és az iskola sem tetszik. Ezekután megbeszéltük szüleimmel, hogy akkor jövőre váltunk sulit, újra megírom a felvételit.(0.-osok meg tudják újra írni a felvételit) Viszont már tiszta paranoiás lettem, sokszor gondolkoztam rajta mi lesz, ha akkor nem vesznek át. Tiszta depressziós vagyok/voltam. Kicsit jobban utánanéztem, hogy van egy esti gimi itt a közelben, ahol úgyanúgy tudnék érettségit szerezni mint mások. Eddig mind szép és jó. DE! mint említettem, tiszta depressziós vagyok, egész nap rossz a hangulatom, életkedvem sincs, konkrétan a szüleim és a barátaim már rám sem ismernek. Senkivel sincs kedvem beszélgetni, nagyon befordultam. Nem vagyok nyitott az új emberek felé sem, de ÉN NEM ILYEN VAGYOK! otthon is csak csodálkoztak a szüleim, ők is ezt mondták. Állandóan eszembe jut hogy na majd Szeptembertől válthatok sulit, de MÉG 8 HÓNAPOT ITT KELL TÖLTSEK! és ez az ami a legjobban aggaszt. 1 hónap alatt tiszta depressziós lettem, se étvágyam, se semmi, élni sincs kedvem, és még itt van a tény hogy ez így megy még legalább 8 hónapig... mi a sz**t tegyek? Mert már tényleg egy idegroncs leszek... És kitudja, hogy az estiben egyáltalán jobb lenne? (maga az iskola szép, tudom hogy kitünőek a tanárok, mert a régi általános sulimtől bérlik a termeket.)

2019. okt. 15. 17:27
 1/10 anonim válasza:
írj nekem és hátha tudunk beszélgetni meg segíteni, én is szorongós típus vagyok de nekem már vannak trükkjeim ^^
2019. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pszchiológussal is beszélgethetsz
2019. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne várj a jövő évig, most válts iskolát, ha nem érzed ott jól magadat, ahol vagy. Egy jó közösség csodát tehet!
2019. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de nem tudok mert nulladikos vagyok, és a sulik amik tetszenek ott már kilencedikesek, ezért újra kell felvételizzek, hogy majd a leendő kilencedikesekkel tudjam kezdeni az évet.. na de megint az a fránya paranoia...
2019. okt. 15. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Te nem vagy depressziós csak félsz a választástól, a jövőtől mint mindenki. Beszéld meg megint a szüleiddel kérj tőlük megerősítést és jobban fogod érezni magad. Nekem 11.ben telt be a pohár de maradtam és nem bántam meg én is féltem hogy mi legyen.
2019. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, azért valamennyire lebeg a szemem előtt, hogy csak ezt a pár hónapot kell ott kibírjam, aztán válthatok, mert az esti gimibe nem kell felvételi. oda hétfőtől szerdáig kéne bejárni délután 3 tól azthiszem 8-ig. Azt írják, hogy a tehetséges tanulókat gondozzák, és felkészítik a továbbtanulásra. Ez tök jó, csak az aggaszt amit ugye leírtam hogy még sok hónap van előttem itt, és ha 1 hónap alatt ennyire megváltoztam mi lesz velem mondjuk 4 hónap múlva? félek hogy nehogy valami hülyeséget csináljak..
2019. okt. 15. 19:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe valami!! ha a sors az estibe küldene jövőre, akkor onnan még át tudnék menni nappali gimibe, ahova eredetileg menni akarnék igaz? különbözetit németből kéne tegyek, mert ott az angolt és a németet tanulják, estiben viszont csak az angolt tanulnánk. viszont németet én most tanulni fogom amég itt vagyok, szóval akkor ilyenkor mi a helyzet?
2019. okt. 15. 19:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, 16 éves vagyok, nem 15. elrontottam.
2019. okt. 15. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást: Segíts magadon Isten is megsegít, ha tényleg akarsz magadon segíteni, akkor nagyon jó könyvek vannak ezzel a témával kapcsolatban, írok pár db-ot pl. 1. [link]

Részlet a könyvből:

„Utálom a depressziót. Félek tőle. Sőt, rettegek. Ugyanakkor a depresszió tett azzá, aki vagyok. És ha nekem ez az élet érzésének ára, akkor ezt az árat kell megfizetnem. 

Elégedett vagyok pusztán azzal, hogy vagyok.”

2. [link]

,,Ebben a könyvben szeretném végigvezetni az olvasót egy transzgenerációs önismereti úton, hogy saját életében tetten érhesse és helyrehozhassa a múltból megörökölt negatív érzelmi viszonyulásokat és viselkedési mintákat."

Végül de nem utolsósorban a depresszió néha-néha visszatér saját tapasztalat, a Nap akkor is ragyog ha a felhők eltakarják.

Az ÉLETKEDV 10 aranyszabálya:

1.Mindig hálával indítsd a napot!

2.Tudd értékelni a legapróbb dolgokat is!

3.Szeress mindent és mindenkit!

4.Ne ítélkezz, ne irigykedj és ne kritizálj!

5.Osztozz mások örömeiben!

6.Segíts embertársaidon!

7.Sose feküdj le haraggal!

8.Légy elfogadó másokkal szemben!

9.A megbocsátás legyen veled minden nap!

10.Ne aggódj a holnap miatt, hisz még nem is létezik!

2019. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Heh.. lassan 1 éve depressziós vagyok, már eljöttem az iskolámból, de akkor is. Megmaradt sajnos, közben még ezeregy dolog összejött, nem volt elég ez az iskola, elhagyott utána minket az apám, azóta szenvedek, megfogadtam, hogy öngyilkos leszek ha mégegy ilyen "tragédia" összejön az életemben. Kevésnek érzem magamat ehhez az élet játékhoz, fiatalon idegösszeroppanást kapok, mi lesz ha egy egész családot kéne eltartsak 40 évesen, és a fizetésen aggódni.. Ez nem nekem való, nem is értem minek születtem le erre a bolygóra.
2020. aug. 4. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!