Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Heti fél üveg pálinkától mi...

Heti fél üveg pálinkától mi baja lehet az apukámnak?

Figyelt kérdés

Apukám hetente péntek-szombat-vasárnap alatt megiszik fél, de gyakran egy üvegnyi pálinkát. 40%-os, olcsó lidl-st.


Anya, se mi nem tudjuk erről lebeszélni.


Neki kb. Ez a szerelme, a mindene, ez nyugtatja le.


De közben meg nem nyugodt, mert egy csomót ordibál sajnos, nem is tudja, de az alkoholtól nagyon ingerült.


Mellette gyógyszert szed, cukros.


Azt szeretném kérdezni milyen hatással van ez a szervezetére? És mennyire súlyos betegséghez vezethet ez? Akár korai halálhoz?


Annyira szeretnénk segíteni, de ha megpróbálunk, akkor lecsesz minket.

Azt mondja neki csak ennyi van, neki ez jár, mert hogy ő mennyit dolgozik. Meg hogy mi nálunk mindig csak az elmúlás van, meg hogy mi mindig savanyú képet vágunk. Meg hogy mindig csak el vagyunk bújva, tűnve úgyis mindig.


És hát ez nem igaz, mert mindjájan kedvesen szólunk hozzá, szoktuk őt kérdezgetni is mi van vele. De sokszor én nem nagyon merek már mit mondani, mert ha iszik kicsit kiszámíthatatlan és abból biztos vita lesz.


Kerülni meg nyilván nem szoktuk, csak nekem pl. Tanulnom kell és muszáj néha félre vonulnom. De anya folyton vele van amikor csak teheti.


Köszi előre is a segítséget!:(



2019. okt. 17. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy ráadásul cukros is. Nemcsak a gyógyszerek, a betegsége miatt sem ihatna. Így eljuthat oda is, hogy elveszíti a lábát, de az életét mindenképpen megrövidíti. Nyilván valamilyen lelki ok van a háttérben, de erre is és az alkoholra is igaz, hogy sajnos, amíg ő nem látja be, hogy baj van, nem tudtok neki segíteni.
2019. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi:(
2019. okt. 18. 12:56
 3/5 Metionin ***** válasza:
Apád alkoholista. Az enyém is az. Amíg ő nem látja be, hogy ez így gáz, addig ti semmit nem tudtok tenni. Ez a "nekem csak ennyi van, ez az egyetlen örömöm, meg ti amúgy is leszartok" tipikus kifogása az alkeszoknak.
2019. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen mértékű ivástól valószínűleg hosszútávon se lesz semmi komolyabb baja. Mégha cukros, akkor sem.

Ez csak ellazítja,,feloldja a gátlásait.

Ha mindennap részeg lenne, akkor félthetnéd.

2019. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Igaza van az utolsónak az nem sok, mennyi kb 7 dcl 3 nap alatt ?

Annyit mondjuk én is megiszok csak van, hogy egy este alatt nem a hetvégén.

2019. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!