Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom, ha véletle...

Lehet valami bajom, ha véletlenül beszedtem egy szem Mydeton-t?

Figyelt kérdés
Napok óta fáj a fejem és tegnap 4 szem Aspirint vettem be, mire kezdett elmúlni. Ma viszont ismét fejfájással ébredtem és a nap folyamán csak egyre rosszabbodott, de az Aspirinből az volt az utolsó 4 szem, amit tegnap megettem, úgyhogy elkezdtem keresgélni, van-e itthon valami más fájdalomcsillapítónk. Találtam is egy dobozt, amiben benne volt a betegtájékoztató és oda volt írva, hogy láz-és fájdalomcsillapító, mondom ohh nekem pont ilyen kell, be is szedtem egy szemet. Csakhogy utána észrevettem, hogy a dobozára az volt írva, hogy 20 tasak por belsőleges szuszpenziókhoz, amit én beszedtem az pedig ilyen filmtabletta volt...És hát kiderült, hogy anyám belenyúlkált a gyógyszeresbe és valamiért egy másik gyógyszert (a Mydeton-t) belerakta az Aflamin rapid nevű gyógyszer kiürült dobozába, mert miért is ne...Utánanéztem a Mydetonnak és tolperizon a hatóanyaga, amit "sztrók után létrejött, kórosan fokozott izomtónus kezekésére" használnak. Ha nekem nem volt sztrókom és tegnap bevettem egy csomó Aspirint, lehet valami bajom? Egyébként kb. 10 perce vettem be és nem érzem, hogy bármi bajom lenne.
2019. okt. 19. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Mydetont szedik ízületi fájdalmakra is. Nem lesz baj. Maximum nem használ.
2019. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. okt. 19. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. Ami a legfontosabb, mondd meg anyudnak, hogy ne cserélgesse a gyógyszerek dobozát, mert az nem vicces. A Mydeton ugyan nem fejfájáscsillapító, de egy darabtól nem lesz bajod. Mellékhatásai jelentkezhetnek, mert elég vaddisznó gyógyszer. Egy-két órán belül elmúlik. Készülj hányingerre, szédülésre. De nálad lehet, hogy nem jelentkezik semmilyen mellékhatás. Ismerem a gyógyszert, nekem ízületi fájdalomra írták fel, de nem tudtam szedni, mert rosszul voltam a mellékhatásaitól.

Mindegy, a lényeg, hogy 1 db-tól nem lesz semmi bajod.

2019. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szamo77db ***** válasza:
100%
Egyetlen Mydetontól nem lesz semmi bajod.
2019. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a gyógyszer izom lazitót.Az ideg által összeránduló fájdalmas területben csillapitja a fájdalmat .Pl,lapockák.

Mellék hatása ,hogy álmosságot okoz.

2019. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat is :)
2019. okt. 20. 22:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakran fáj a fejed? Rendben van a szemed?
2019. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!