Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Lehet e valamilyen rendszerességgel hosszabb távon immodiumot szedni?

Epeműtétet követően nagyon rossz lett az emésztésem. Raadásul még emiatt egy pánikbetegségem is kialakult. Megfigyeltem hogy ha szedem a nagyobb stresszes helyzetek előtt az immodiumot(2db) akkor nincs nagyobb bajom. Viszont nem tudom mennyi ideig "szabad" alkalmazni ezt a módszert. Érdekelne mások véleménye. Orvost még direkt nem kérdeztem erről. A pánikra kaptam már gyógyszert de jelenleg az még nem elég!

Köszi a hasznos hozzászólásokat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: hasmenés, pánik, stressz, műtét, Imodium

okt. 20. 12:21  Privát üzenet  

A válasz
Lucifer-666 nevű felhasználó válasza:

"Hirtelen kialakult heveny hasmenés esetén az Imodium kemény kapszula általában 48 órán belül megszünteti a tüneteket. Amennyiben nem, úgy hagyja abba a gyógyszer szedését és forduljon orvoshoz."

"Legfeljebb 2 héten keresztül alkalmazható hasmenéses epizódok kezelésére, de ha egy epizód 48 óránál tovább tart, hagyja abba az Imodium kemény kapszula alkalmazását, és forduljon orvoshoz."

De azért kérdezd meg az orvost. Biztos ez a gyógyszer kell? Mik a tünetek?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont okt. 20. 13:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A tünet a pánikbetegségből és a műtétből eredő emésztési gondok és a hasmenés a stresszes helyzeteknél. Tusom hogy ez nem oldja meg a gondot csak ideiglenesen. Nem is szedem minden nap csak heti 1 alkalommal és akkor elvagyok 2-3 napig is.

# 2/2Időpont okt. 22. 10:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van-e olyan segélyszolgálat, akiket megkeresve konkrétan 1 nehéz sorsú, vagy beteg gyermekes családot lehet támogatni havi rendszerességgel teljes anonimitás mellett?
Én 46 éves férfi vagyok, a fogorvosom kb.30 éves Nő. Fél éve járok hozzá heti rendszerességgel. Engem nagyon feszélyez az "önözés". Én feldobhatnám a tegeződést, vagy ez egy...
Milyen rendszerességgel imádkoztok? Munkaidő alatt hogyan oldjátok meg, hogy folyamatos legyen a kapcsolatok Istennel?
Milyen rendszerességgel kell ugyanannak az embernek köszönni?
Miért van az, hogy amióta napi rendszerességgel olvasom a Bibliát, egészen más a hangulatom is, és kezdem másképp látni a körülöttem lévő történéseket is? Valóban a Biblia hatása...
Az elmúlt évek alatt összegyűjtettem heti rendszerességgel járó katolikus újságot. Egyre több, de nincs szivem kidobni az utcán lévő papír-gyűjtőbe. Mit tehetnék? Nincs ilyesmire valami jó megoldás?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!