Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvosomtól tudok kérni...

A háziorvosomtól tudok kérni egy összefoglaló dokumentumot angolul az egészségügyi állapotomról/kórtörténetemről?

Figyelt kérdés

Külföldre költözés előtt állok és felmerült bennem, hogy jó lenne egy rövid összefoglaló dokumentum angolul, amit tudok majd vinni a jövendőbeli holland háziorvosomnak, mert sajnos több betegség miatt is állandó gyógyszeres kezelés alatt állok, illetve meglehetősen sűrűn vagyok beteg is úgy általánosságban.

A háziorvosomnak kötelessége írni ilyet, ha kikérem tőle vagy legalább reális dolog kérni tőle

ilyet szívességből? Esetleg ez olyan extra munka, amit meg kellene hálálnom valahogy?

Biztosan tudom, hogy tud angolul, mert vannak külföldi betegei is.


2019. okt. 24. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérhetsz, de nem ad.
2019. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Angolul a helyében nem vállalnám nehogy valami tévedés legyen és elővegyenek, csak magyarul, a fordít(tat)ás már a te gondod.
2019. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Elvileg adhat egy leírást az eddigi kórtörténetedröl meg a jelenlegi állapotodról, de CSAK MAGYARUL!

Ha neked angolul kell, akkor hivatalos orvosi szakfordítóval kell lefordíttatni, ami a te költséged, meg neked kell megkeresni a megfelelö fordítóirodát.

2019. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát konkrétan jogszabály nem engedi, hogy más nyelven adjon ki dokumentumot nekem akkor is, ha praktizál az adott nyelven? Ha más nem akkor lefordíttatom, mert sajnos kelleni fog a papír.


Az értelmes stílusban megírt válaszokat köszönöm.

2019. okt. 24. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem adhat más nyelven semmiféle igazolást, mert egyrészt akármennyire is tud más nyelven, attól még nem biztos, hogy a legpontosabb szakkifejezést használja (mert a beteggel elbeszélgetni azért nem ugyanaz, mint hivatalos diagnózist írni), másrészt meg az adott külföldi országban sem fogadhatják el hivatalos pecsét és igazolás nélkül a fordítást.
2019. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ!
2019. okt. 24. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi baromságot. Amit orvosként írok az hivatalos dokumentum, tök mindegy milyen nyelven írom. És adhatunk ki ilyen dokumentumot, habár én kérnék érte 7200 forintot, mert ennyi egy orvosi szakvélemény ára. És 90 százalékunknak van szaknyelvi nyelvvizsgája is.
2019. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Micsoda plottwist a végén :O Köszi a választ!
2019. okt. 24. 17:54
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Adhat ki ilyen doksit angolul is, ha és amennyiben lerakott egy orvosi szakfordítói szakvizsgát, vagy elvégzett egy két éves, szintén szakvizsgával egyenértékű záróvizsgával zárt képzést. (amihez nyilván csak alap a doktorátus, meg az orvosi diploma)
2021. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!