Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit néznek az üzemorvosi...

Mit néznek az üzemorvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Még soha nem voltam ilyenen. Most fogok pedagógusként elhelyezkedni, és csak előzetes kíváncsiság végett tettem fel ezt a kérdést.


Hogy zajlik az ilyen általános vizsgálat?

Bőrgyógyász, nőgyógyász, tüdőszűrő, vérvétel, stb. beletartozik-e?



2019. okt. 24. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Pedagógusin?

Hát ott szerintem leginkább a monitort fogják csak, aztán 2 perc alatt kizavarnak.

2019. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemorvostól is függ. Egyik évben egy férfi még neurológiailag is megvizsgált, pedig semmi bajom nem volt, következő évben a nő csak megkérdezte, történt-e valami az elmúlt évben aztán rakta is a pecsétet. Ugyanott dolgozom régóta.
2019. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Kukit ;)
2019. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én voltam nekem semmit nem csinált csak ki töltötte a papírt, hogy alkalmas vagyok és ennyi volt! :)
2020. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk annyi hogy kijön az üzemorvos kap egy szobát ilyenkor. Egyesével bemegyünk. Kikérdez van e valami betegséged pár dolgot a családi háttérről. Pl volt e szívbetegség, agyvérzés, cukorbetegség stb.

Aztán megméri a vétnyomást magasságot, test tömeget de van hogy csak bemondásra megy. Aztán le kell feküdni egy ágyra megnyomkodja a hasadat. Az egyik üzemorvos kb kékre zöldre vert a másik szétcsikizett :D Levezkőzni nem kellett max a pólódat levenni melltartó maradhatott. Volt év mikor oxigén színtet is mért egy ujjra rakható mérővel meg meghallgatta a légzésed. De ez nem minden évben volt. Ha nem hallgatott meg a pólót sem kellett levenni.

Volt még vérvetel meg vizelet vizsgálat. De ha 3 hónál korábbi leleted van akkor azt elfogadják. Tüdőszűrő csak annak kellett akinek ingyenes. 45 alatt nem ingyenes. Meg egy szemészeti táblát kellett még leolvasni. De volt év hogy azt nem az üzemorvos csinálta hanem külön jött egy szemész mindenféle műszerrel és ő vizsgált minket. Akinél látott valami gondot azt utána fogadta a rendelőjében. (Ingyen) nekem így derült ki hogy glaucomás vagyok. Szemüveget is fizetnek 4 évente egy összegen belül. Ennyi.

2020. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem írni hogy közalkalmazott vagyok.
2020. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!