Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nagy a pulzusszám?

Miért nagy a pulzusszám?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok 172cm és 82kg. Szoktam inni kávét meg cigizek is lehet hogy ezek miatt megy fel? És ha igen akkor okoz bajt a magas pulzusszám? Előre is köszi a válaszokat.

2019. nov. 2. 07:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja meg annyi hogy a pulzusom az 90-110 ig szokott lenni
2019. nov. 2. 07:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően mindkét dolog (kv, cigi) emeli a pulzust. De lehet alapból is ilyen típus vagy. Nekem is világ életemben 90 feletti a nyugalmi pulzusom. De volt 140 felett is. Ha panaszt is okoz( szívdobogás érzés) akkor.azért érdemes egy labort nézetni pajzsmirigyre és egy ekg vizsgálat ami kizárja a szervi okot. Esetleg pár napig napi 3 vérnyomásmérés, hogy az nem magas e mellé. Ha azok rendben vannak,akkor valószínűleg csak az életvitel okozza és/vagy alapból ilyen vagy. Még egy tipp.. amikor rendszeresen sportoltam idővel belállt a pulzusom 70-80-ra. Tehát ha van rá időd,kedved,sportolj valamit. Azóts nekem kiderült, hogy a pajzsmirigyem vacakol plusz a mozgást is abbahagytam tehát megint 110es pulzussal élek. Gondolkodom a sporton,de nehezen veszem rá magam. :)
2019. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alap helyzetben a pulzus 100 ig normálisnak mondható felnőtt esetében .Jó lenne a vérnyomásod is megmérni .

Ha magas a pulzus szám,akkor a szív több vért is pumpál ki az erekbe . A kávé az biztosan fokozza .A cigit meg tedd le véglegesen .Most még időben van .

2019. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most mértem a vérnyomást 120/90 de a pulzus az megint 125-ös volt úgy hogy ma még nem ittam se kávét se cigit nem szívtam szóval az első válaszolónak igaza van biztos ilyen típus vagyok. Amúgy nem érzek mellé szívdobogást. Minden nap mérem a vérnyomást 3 szor az jó mindig a pulzus magasabb egy picit.
2019. nov. 3. 07:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ha lehetőséged van, nézess egy pajzsmirigy panelt is a közeljövőben. :)
2019. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!