Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szervek automatikus felajánlása?

Szervek automatikus felajánlása?

Figyelt kérdés

Fiatalon, ha történik valami haláleset valakivel, tök jól felhasználhatóak lennének a szervei! Pl.: tipikus motoros baleset, kettészakad valaki fizikailag, de amúgy rengeteg szerve érintetlen.


A kérdés: ilyesmi esetekben automatikusan fel lesz használva az emberek szervei, vagy pedig külön ""engedélyeztetni""/""rendelkezni"" kell h. szabad felhasználhatóak legyenek az ember szervei?



2019. nov. 3. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki fizikailag kettészakad, az nem ajánlható fel, mert "annyira" meghal , hogy a szervei se átültethetők.

Mondjuk súlyos fejsérülésnél az van , ami írtál: ha gépekkel még életben tartható, de azok nélkül már sose élhetne, sose térne eszméletre, akkor vizsgálatok után elindul egy folyamat. Ezt megállítani lehet csak, ha valaki még életében érvényes jognyilatkozatot tett, hogy nem adná a szerveit.

2019. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az Egyesült Királyságban szereztem jogsit, itt amint beadtam a kérvényt, ki kellett töltenem egy papírt, hogy baleset esetén melyik szervemet engedem újrahasznosítani. Egy donorkártyát is kaptam, amit kérték hogy tartsak a jogsimmal egy helyen.


Magyarországon ha nincs ilyen, akkor gondolom a hozzátartozók rendelkeznek a szerveidrõl.

2019. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Ja és a donorkártyán van egy qr kód, amit ha leolvasnak, tudják, hogy mi a helyzet.
2019. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy a hozzátartozók joga, de nem. Ha felnőtt a sérült, akkor itthon csak az ő korábbi kizáró jognyilatkozatát bevinni van joguk.

Csak a kiskorúról dönthetnek.

2019. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!