Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Masszázs után mennyire "illik"...

Masszázs után mennyire "illik" borravalót adni és mennyit?

Figyelt kérdés
Eddig párszor voltam még csak masszázson, de nem adtam borravalót, mert bizonytalan vagyok, hogy mikor, meg hogy kéne. A honlapjukon ki van emelve, hogy nem szükséges adni nekik, de tudom, hogy sokan szoktak. Én alapvetően a legtöbbször ellene vagyok a borravalónak, de nem akarom, hogy emiatt rosszul érezze magát a masszőröm, vagy megbántsam. Főleg, hogy rendszeresen tervezek járni hozzá. Aki ad, mennyit szokott és mikor?

2019. nov. 4. 17:54
 1/4 anonim válasza:

Én szoktam járni masszázsra, de olyan magasak az árak, hogy csak nagyon keveset szoktam adni, azt is csak ritkán.

Lehet, hogy illik adni borravalót, de csak mértékkel. Például 3-400 Ft-nál ne adj többet, mert a masszázs árából ők is nagy jutalékot kapnak, nekik szerintem meg az elég.

2019. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig 500 forintot adok. Az kerek összeg, könnyen a kezébe nyomható és én sem halok bele.
2019. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkalmazott, akkor maximum 200ft. Ha egyéniben magának csinálja, akkor soha nem adok, mert saját maga alakítja ki az árakat.

Ezenkívül meg is kérik az árát, persze jogosan. Annyi és kész. Nem több.

2019. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ezer forintot szoktak. De nem haragszom ha nem adnak.

6000Ft egy masszázs nálam. Most levittem 5000-re akciósan...de így is van aki inkább még az eredeti árát odaadja plusz 1000Ft.

2019. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!