Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradásnál miket vizsgálnak?

Véradásnál miket vizsgálnak?

Figyelt kérdés

Biológia órán volt szó arról, hogy ha elmész vért adni nyilatkoznod kell betegségekről, viszont megvizsgálnak minden "adag" vért, hogy nincs-e valamilyen baja. Itt miket néznek? HIV, hepatitis, ilyesmikre gondolok.

Mert ha ezeket vizsgálják akkor aki tart betegségektől, az drága vérvizsgálatok helyett miért nem megy el vért adni?

Gondolom kiértesítenek utána, ha találnak valamit, amit nem jelöltél a lapon.


Csupán elméleti kérdés.



2019. nov. 8. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy drága vérvizsgálatok? Maga társadalombiztosításról még nem hallott? Maga szerint ha felmerül az AIDS vagy hepatitis gyanúja, akkor ki kell fizetnem a vizsgálatot? Ez egy igen rossz elméleti kérdés volt, térj át inkább a gyakorlatra, menj el mondjuk vért adni!
2019. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hiv,hepatitis,szifilisz. Azt hiszem ezeket nézik. Egyébként igen,ha indokolt, ingyen leszűrnek anonim módon is akár. De attól még mehetsz vért adni,nagyon kell. :)
2019. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, nem mindent szűrnek TBre, de ezek szerint rosszul tudtam. Szerencsére nem érint a téma 😅

Egyébként már kétszer adtam vért (1,5 éve töltöttem a 18-at), hamarosan tervezek újra.

2019. nov. 8. 12:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát hogy gondolod: hogy fertőző betegségek terjedhetnének azért, mert a potenciális betegnek nincsen pénze vizsgálatra?
2019. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

HIV-re, hepatitis B-re és C-re, szifiliszre, illetve bizonyos esetekben CMV-re vizsgálják a véradásnál a véreket (a CMV vizsgálat a recipiens állapotától függ).


Ingyenes és anonim HIV szűrés van, a hepatitisz B-re elvileg mindenki oltott 13 éves korától. Ha akármelyik betegségre gyanú van, akkor akár a háziorvos is kérheti a vizsgálatot.


A véradásnál fontos, hogy egészséges emberek menjenek vért adni, és ne olyanok, akik szűrésre használnák, elsősorban a lappangási idő miatt. Aki nem biztos benne, hogy egészséges, először nézesse meg magát a háziorvosnál. A véradók orvosai azt kérik, hogy ne a szűrés miatt menjenek el az emberek vért adni! A véradásnál a cél a recipiens (a vért kapó) egészségének biztosítása, és nem a donor kivizsgálása.

2019. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!