Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vezetés közben szorítás és...

Vezetés közben szorítás és feszülés?

Figyelt kérdés

Sokszor veszem észre, hogy vezetés közben feszül a hasam és a nyakam, valamint gyakran arra figyelek fel, hogy megmarkolom erősen a kormányt. Néha a levegőt se szabályosan veszem, gyakran visszatartom.

Ennek mi lehet az oka? Valamilyen betegség vagy pszichés eredetű inkább?


2019. nov. 11. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Akármi is, menj orvoshoz és addig mellőzd a vezetést! Lehet akár kardiológiai probléma is, neurológiai, pszichés stb.
2019. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kardiológusnál voltam tavasszal, akkor semmi eltérés nem volt.
2019. nov. 11. 13:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Panaszkodtam már a háziorvosnak, hogy a két kezem meg az orrom is lezsibbadt egyszer vezetés közben, de elhajtott, hogy pánikroham volt.
2019. nov. 11. 14:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Csináltass egy vérvételt. Egyébként azt is megteheted ha már a háziorvos 1 farok, hogy írsz egy magánkórháznak/orvosnak. Leírod a tüneteidet, és megkérdezed hogy milyen vizsgálatokat ajánlanak. De én tuti utánajárnék, mert ha mégsem pánikroham akkor jobb időben "megfogni" a dolgokat.
2019. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a fenének menne kardiológushoz, mikor csak vezetés közben van.

Teljesen egyértelműen szorongás, izgulás vezetés közben, majd a rutinnal enyhül.

2019. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Több éve van jogsim. Szeretek vezetni úgyhogy nem értem.
2019. nov. 11. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Például azért, mert még ha "csak" szorongás is, 180-as vérnyomással meg 140-es pulzussal igencsak megterheli a szervezetét amit kezelni kell. Ha ideiglenesen is, de normális értéken belül kell tartani. Kicsit olvasgass meg érdeklődj utána miket okozhat a "csak" szorongásból adódó magas vérnyomás. Persze nem te éled át, le..arod, nem kell vele foglalkozni, majd elmúlik. Gondolom te is legyintenél ha "csak" szorongásból adódó rosszullét miatt belédcsattanak.
2019. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mondod.

Szorongásra és pánikra AD-t szedek, van tapasztalatom bőven. Már a legelején is egyértelmű volt, hogy kardiológiailag nincs semmi problémám, mivel csak bizonyos szituációkban jött elő, illetve nyugtatóra elmúlt.

De azért az embert megfuttatják 20 helyen és persze nem találtak semmit, mert nem is találhatnak.

2019. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A vérnyomásommal semmi baj, 120-130 között szokott lenni szinte mindig. Csináltam naplót féléve.

A pulzusom néha felszalad 100-ig, de az nem életveszélyes.

2019. nov. 12. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!