Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez még IR vagy már rosszabb?

Ez még IR vagy már rosszabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Terheléses cukorvizsgálat eredménye!


Éhgyomori glükóz:5,3

60 perces:10,0

120 perces:7,0


Éhgyomori inzulin:17,96

60 perces:76,71

120 perces:70,86


Holnap megyek orvoshoz,nem tudom mire számítsak!Azt leszürtem,hogy ezek az értékek rosszak,de vajon mennyire!Válaszokat köszönöm!


2019. nov. 11. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztanciád van, mert a kétórás inzulin érdések 45 U/l fölött van, de a terheléses cukrod végig jónak mondható, mert az éhgyomri cukornak 6,1 mmol/l alatt kell lenni, az egyórás értéknek 11 mmol/l fölött nem szabad, a kétórás értéknek meg 7,8 mmol/l alá kell visszatérni.


Szerintem nem kell aggódnod, mert nem fognak gyógyszert vagy egyéb terápiát beállítani ezekre az értékekre. Diétát fognak javasolni, és ha van miből, akkor fogyni kéne pár kilót, mert attól egyből megjavulna az inzulinrezisztanciád.

2019. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2019. nov. 11. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!