Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A B12 vitamin injekciót...

A B12 vitamin injekciót kizárólag orvos adhatja be?

Figyelt kérdés
Csak úgy érdekelne, mert lehet, hogy nekem is szükségem van rá, valószìnűleg van egy kis felszívódási zavarom, emiatt pedig B12 hianyom, amit a vervetel mutatott ki. A dokimmal azt beszèltük, hogy várunk a gasztroenterológiai eredményre, hogy ott mi lesz, és aztán lehet, hogy elkell kezdenem adatni, minden héten egy darabig. Épp ezért érdekelne, hogy emiatt minden héten kell mennem, vagy egy idő után, pl más is, a párom is teszem azt be tudja adni nekem. Nem baj, ha kell járnom, csak úgy érdekelne, ti ezt, hogy tudjátok? Sajnos nem kerdeztem az orvostól. Nem kerek trollkodast, légyszi csak normális válaszokat írjatok. Köszönöm!

2019. nov. 11. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Jav: el kell.
2019. nov. 11. 13:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, nővér is beadhatja orvosi utasításra.
2019. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ok, értem, tehát akkor a lényeg, hogy csak eü-ben jártas személy adhatja be, pl. én magamnak (bár az elég nehezen is kivitelezhető, ugye), vagy egy családtagom nem. Köszi a választ!
2019. nov. 11. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:
nem javaslom.
2019. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Izomna kell beadni, elég mélyre és azért lehetnek szövődmények, injekciós tályog stb. Jobb ha EÜ személyzet adja be.
2019. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, rendben, köszönöm a választ!
2019. nov. 12. 21:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Na, túl vagyok rajta. Hát nem volt kellemes, öklendeztem mint az állat... na de végülis ezt gondoltam, hányni tényleg nem hánytam, de kb 1 órája estem túl rajta, és ha ra gondolok elkap a hányinger megint. A gyomrpm pedig ég, de összessegében jól vagyok.
2019. nov. 13. 13:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs, az előbbit, nem ide akartam írni. Hanem volt egy kérdésem gyomortukrozessel kapcsolatban, ahjoz szántam.
2019. nov. 13. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!