Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ideig véd a tetanusz...

Mennyi ideig véd a tetanusz oltás?

Figyelt kérdés

Tavaly júliusban kaptam.

Ma autó mosás közben kissé elhorzsoltam a kezem ahova a lábtörlőket tettem szárítani és mikor vettem le nagyon picit elhorzsoltam , de rozsdás volt amivel horzsoltam.

Rá 5 percre megmostam és betadin-nal fertotlenitettem. A lényeg az , hogy seb nincs csak 3 alig látszó pötty. Ha most orvoshoz megyek az biztos kinevet. Mert tényleg csak egy nagyon enyhe horzsolas.

Tudom hülyén hangzik. De gondolom nem muszáj ezért újra oltatni magam mivel tavaly kaptam.


2019. nov. 12. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi nem lesz az ég világon semmi bajod.
2019. nov. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
10 év
2019. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 év.
2019. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rozsda nem számít semmit, csak a föld...
2019. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5 évig biztosan jó. Rendszeresen sikerül megsérülnöm munka közben és a legutóbbi sérüléssel amikor sebészetre mentem kérdezték, hogy 5 éven belül kaptam-e tetanuszt, mert akkor nem adnak.
2019. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!