Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kismamaként dolgozom, de 1-1...

Kismamaként dolgozom, de 1-1 nap táppénz belefér? Lehet ilyet?

Figyelt kérdés

8 hetes kismama vagyok és mivel könnyített munkám van (adminisztráció), így úgy döntöttem, amíg tudok, dolgozom.

Viszont vannak elég rossz napjaim, amikor a szervezetem besokall. Ilyenkor lehet olyat, hogy csak 1-2 nap táppénzre elmenni, hogy pihenjek? Vagy milyen megoldások vannak? Nem igazán ismerem a kismama jogokat.


A munkámat ilyen korán otthagyni nem akarom, meg unatkoznék otthon még 7 hónapig.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 13. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
1-2 napra nem fog kiírni az orvos ha egészséges vagy, esetleg kiveszel szabit ha nagyon nem jól érzed magad, általában a 3. hónap után már nincsenek reggeli rosszullétek, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, én végig dolgoztam mindkét terhességem alatt.
2019. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Körzeti nővér vagyok. Mi szoktunk kiírni betegeket 1-1 napokra. És szerintem ez igaz a legtöbb orvosra.
2019. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyébként nem kismama jog,hanem általános. Ha pl. valakinek vizsgáltra kell mennie és nem akar szabadságot kivenni,vagy nincs már neki,akkor is felveszi a háziorvos arra a napra.
2019. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs szabim, fiatal vagyok.


Akkor igazából ha úgy érzem, hogy pihennem kell (a pici miatt), akkor 1-2 nap táppénzre is kiírna az orvos? Attól félek, ha elmegyek ilyennel, akkor azt mondja, hogy egyáltalán ne dolgozzak, azt meg nem akarom, több okból sem.

2019. nov. 13. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Tartós táppénzre csak nőgyógyász javaslatára vehet, nem fog kiírni végleg, ha csak pár napot akarsz.
2019. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha hosszabban akarnál elmenni,akkor a 8. héten még nem vehetnének fel a terhesség miatt. Ahogy előttem írták,azt csak akkor teheti meg a háziorvos,ha a nőgyógyász valamilyen veszélyeztetett terhesség kódot adna,de azt a 12 hét előtt nem szoktak. Úgyhogy biztos vagyok benne,hogy ha egyébként nincs probléma a terhességeddel,akkor nem csak hosszabb időre hajlandó felvenni.
2019. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 13. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!