Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök gyomor gondokkal, hol erősebb, hol gyenge tünetekkel. Végig jártam már szinte minden vizsgálatot. Megállapították refluxom van, de azon kívül mást nem találtak. Így ezzel le is lett zárva a történet. Nagyjából 2 hete nagyon erősen kezdődtek a tüneteim. Hasfájás, rossz közérzet, hányinger, puffadás, szédülés,szívbedobbanás érzés, étvágytalanság, váltakozó széklet (néha nyálkás és csípős) és nagyon hangos bélhangok. Képes 2 órán át is olyan hanggal "muzsikálni" a bélrendszer, hogy ilyenkor nem is tudok menni sehova, mert elég kellemetlen.

Ebben a 2 hétben észrevettem, hogy ha tudok székletet üríteni, enyhülnek a panaszok. Ha nem megy, akkor eléggé megszenvedek. Illetve ezekben a rosszullétes időszakokban van napi 4-5 székletem is. Készült hasiultrahang és vérkép is, de mind a kettő teljesen negatív lett. Nagyon kivagyok már készülve. Minden napomat megkeserítik ezek a rosszullétek.

Hozzá teszem eléggé stresszes vagyok amúgy is és az elmúlt időben nagyon kijutott a rosszból. Lehet semmi köze nincs hozzá, de úgy érzem ez rátett arra, hogy most ebben az állapotban vagyok.


2019. nov. 16. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden okozhatja. Ételallergiától kezdve, irritábilis bélszindrómán át, vastagbélgyulladás, de akár fekély,vagy daganat is. De lehet,hogy most a sok stressz miatt, és a frontok miatt fokozódott lett a savtermelés. A hasi UH és a vérvétel messze nem elég,mert nagyon sok betegséget nem lehet ezzel kivizsgálni.
2019. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

2 éve volt hasonló tünetek miatt vastagbél tükrözésem. Most pedig gyomortükrözésen is átestem 2 hónapja. Negatívak voltak az eredmények. Kizárták a glutent és laktózt is. A vérben magasabb volt akkor az érték ami a glutént jelzi, de a szövettan nem igazolta. Kb. hülyének néznek...

De valami csak okozza most is ezt az egészet.

Az biztos, hogy ez a front is rátesz, mert ősszel szokott erősödni a refluxos tünetem és most is érzem, hogy ég a gyomrom jócskán, hiába minden gyógyszer.

Ilyenkor szinte folyamatosan próbálok WC-zni, hátha enyhíti a tüneteket. Jövőhéten pedig vissza megyek a gasztroenterologiára. Csak gondoltam hátha valaki tud hasonlóról beszámolni.

Én azt is elfogadnám, ha idegi alap csinálja, mert akkor arra keresnék terápiát.

De ez, hogy x időnként ilyesmi tünetek jelentkeznek és ilyenkor enni se bírok, aztán hetekig szenvedek. Nagyon rossz.

2019. nov. 16. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem. A 2 évvel ezelőtti tükrözés óta változhatott a helyzet bőven. Lehet,hogy "csak" IBS van a háttérben,de a fokozott savtermelés is járhat ilyen panaszokkal, hiszen a sav nem csak "felfelé" folyik,hanem lefelé is bőségesebben,ami irritálja a beleket is.
2019. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy változhatott, így ha kell, akkor egy kontroll tükrözésre alávetem magam. Ez hétfőn kiderül majd. Egy-két helyen olvastam, hogy a sav miatt is csíphet a széklet. Illetve a számba sokszor érzek keserű, epés ízt is. Na meg azt is érzem, hogy égeti a gyomromat a sav. Az meg, hogy alig bírok valamit is enni, ront a helyzeten biztosan.

Amúgy tartom pedig a diétát, de nem sokat segít.

2019. nov. 16. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedsz most valamilyen gyógyszert a savadra?
2019. nov. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Esomeprazolt és ventert szedek. Előtte pantoprazolt szedtem. Illetve salvusvizet és Aloe gélt kezdtem inni. Plusz bélflóra javítót. De hát mintha semmit nem szednék, olyan.
2019. nov. 17. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!