Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A speed vagy a heroin a...

A speed vagy a heroin a károsabb, hosszú és rövid távon?

Figyelt kérdés

Nem használom egyiket se, mielőtt valaki szóvá tenné.

Tudom, hogy mindkettő hazavágja a használót, de azért érdekel.



2019. nov. 19. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a heroinra tippelnék
2019. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát persze hogy a barna.

Egy kicsit erősebb a cucc, máris belehalnak a túladagolásba.

Hosszú távon irtó erős függőség, és maradandó károsodásokat okoz.

Az meg alap hogy mindenki lövi, míg a gyrost 80+%-ban csak szippantják, ezért az ebből következő problémákkal is számolni kell...

2019. nov. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A speed egy amfetaminszármazék amit sokan hétvégente partidrogkén használnak. Van aki megeszi, de általában orrba szippantják, keményebb junkik meg be is lövik. Általánosan véve kb negyed akkora függőséget okoz mint a tiszta metafetamin, és az addikciós potenciálját véve a legalacsonyabb. Minden szer esetében a legerősebb függőség akkor jön létre ha intravénásan nyomja az ember. Viszont nem minden szert használnak intravénásan, mert nem mindegyiknél van "lövős fless". A speed esetében sokan használják iv, viszont az addikciós potenciálja az összes belőhető szer közül a legalacsonyabb.

Vagyis amit be lehet lőni, és van flesse is, azok közül az sp okozza a legkisebb függőséget.

Viszont amit jelenleg M.O.-n árulnak annak nagy része nem igazi amfetamint tartalmaz, hanem valami dizájner drogot aminek nagyon hasonló a hatása a SP-hez (még az íze is) ezért aki használja nagyon nehezen tudná megmondani hogy valóban igazi-e. Amit viszont leírtam az csak az igazi amfetamin hatóanyagú SP-re vonatkozik!


A heroint egy ópiát származék amit nem alkalmanként tolnak, hanem amikor épp pénzük van rá. Lehet ugyan hogy kezdetben csak kipróbálgatják, de nagyon gyorsan a legerősebb (fizikai + lelki) függőséget alakít ki. Ez ha naponta nyom az ember kb 2 hét alatt már elég jól el is kezd kialakulni. Utána meg ha nem nyomassa az ember, már kemény elvonásokat okoz. Másfelől ha épp sok pénze van az embernek, akkor képes napi sok-sok grammot is elnyomni, ezért a használó állandóan le lesz csúszva, soha nem lesz pénze, és nem képes kiszabadulni a körforgásból. A heroin okozza persze a legerősebb függőséget, de ez azért van mert egy olyan "komfortos" érzést ad, ami alatt a használó nem vesz tudomást a világról, és úgy érzi "arra az időre" minden a legnagyobb rendben van.. Intravénás belövés esetén (a klasszikus szerek közül) csak a kokain képes nagyobb lövős flesst-beadni, azonban az is csak arra a 15 percre tudja megelőzni magát a hatását. (Ezenkívül csak pár dizájner drog van még ami képes elérni ezt a szintet..) Körülbelül olyan ez hogy aki egyszer is érzi azt az érzést, az esélyes hogy soha nem tudja elfelejteni, és jó eséllyel élete végéig függő is lesz tőle.


Most azért annyira nem akarok belemenni a részletekbe, esetleg még a wikipédia is hasznos lehet:


[link]


[link]

2019. nov. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Röviden leírva és kijelentve: A heroin, természetesen. :)

2019. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Heroin, én már a tiszta metamfetamonhoz is hozzá jutottam nagy nehezen. A Crystal methez, ami ugyanazt a hatást adta mint a spé. Csak erősebben adja be, egy csík ment órba, a többit pedig elszívtam. Órba aztán végképp túl élhető a kattogás amit okoz. De még elszívva sem leszel függő első használat után, ellenben a herka már kialakíthat első használat után is függőséget. Nem próbáltam még, csak a morfint, kodeint, tramadolort, ópiumot. Az utóbbi 3 az pont olyan, hogy jó és nem okoz olyan erős függőséget, egyszer megéri kipróbálni . A morfin az meg az a szer volt, ami már erősebb függőséget okoz mint a tiszta meth. Persze 1x megérte nekem kipróbálni, de ezen kattogtam a legtöbb ideig. A barnát soha nem fogom kipróbálni! Az itthoni speed amit szintén metamfetaminként árúlnak, közbe meg csak nyonokban tartalmazza. Mert fel vannak ütve, az meg semmi még a meth kristályhoz képest is!
2019. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a heroin. a szintetikusok közül a (tiszta) speed a legkevésbé káros.
2019. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Talán a tiszta MDA/MDMA extasy kicsit kebésbé káros, mint a tiszta amfetamin!
2019. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A speedet össze sem lehet hasonlítani a heroinnal..

A speed (amfetamin) analógjait gyógyszerként szokták felírni pl figyelemzavarra. Nem neurotoxikus, orvosi felügyelet mellett alkalmazva hosszútávon sem betegít meg.

2020. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!