Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régen is használtam már...

Régen is használtam már szintetikus drogokat (többnyire speed-et) de mára úgy érzem függője lettem. Valami tanácsot tudna adni valaki, hogy hogyan hagyjam el és éljek újra teljes életet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sok időbe és bátorság gyűjtésbe került, hogy ezt leírjam. Nem szeretnék rosszindulatú hozzászólások, én magam is tisztában vagyok, hogy ez rossz dolog. Segítséget szeretnék kérni, úgy hogy nem szeretnék orvoshoz fordulni, azaz teljeses diszkréten szeretném megoldani.
2019. nov. 26. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha te ezt komolyan gondolod, akkor vannak erre szakosodott orvosok , intézmények.

Ha magadtól nem tudod letenni mert kicsi az akaratod, akkor fordulj szakemberhez.

Csak ez a két dolog létezik.

2019. nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

Amúgy az emberek hogy merik ezt csak úgy leírni?

Ezt nem bűncselekmény véletlenül?

2019. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban járnál, ha elmennél az addiktológiára.
2019. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A teljes diszkréció alatt te mit értesz? Nyílván hallottál orvosi esküről és titoktartásról, igaz? Vagy úgy gondolod, hogy a kezelőorvos rohan és fűnek-fának elújságolja, hogy te addiktív vagy?


Nézd, a drogfüggés alapból rosszabb, mint a gyógyszerfüggés. Arról is nehéz leállni, még ha iszonyú erős is az akaratod, ha éppen olyan lelki állapotban vagy élethelyzetben vagy, hogy a gyógyszerre szükséged van.


A szintetikus drogok és a társaik más mese. Beépülnek a szervezetbe, jó mélyen, és rengeteg kárt okoznak, és nemigen tudsz tőlük orvos nélkül megszabadulni.

2019. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, annak számít. Felfogtam. Én segítséget akartam kérni, de azért köszönöm az ,,értékes" kommentárod.
2019. nov. 26. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ismerek gyógyult alkoholistát, drogost, és gyógyszerfüggőt is. Fejben eldöntötték, hogy befejezik, letették a szert és soha többé nem nyúltak hozzá. Akaraterő, kitartás, nagyon mást nem lehet hozzáfűzni.
2019. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

On:

Kérdező, milyen gyakran használsz speedet? Hogyha bulizáshoz használod csak az sem örvendetes, pontosan tudom én is, hogy egy idő után már nem tudsz nélküle bulizni, vagy akár csak igazán felszabadult módon boldog lenni. Viszont, ha csak itt tart a dolog, azt még valószínűleg orvosi segítség nélkül is meg tudod oldani, de nem lesz könnyű meló az biztos. Ha viszont a mindennapjaidhoz, munkához, tanuláshoz, az "életben maradáshoz" kell, akkor fordulj orvoshoz mindenképp mert másképp teljesen esélytelen a leállás.


Off:

"Amúgy az emberek hogy merik ezt csak úgy leírni?


Ezt nem bűncselekmény véletlenül?"


Micsoda? Az, hogy kiírsz valamit az internetre? Ott még szerencsére nem tartunk. Ennél jóval komolyabb bűncselekményeket is beismerhetne a neten bárki (ráadásul ez egy anonim oldal, nincs itt a neved, képed mint facen), és ugyanúgy nem történne semmi. A rendőrségnek ilyen piti dolgok nyomozására se ereje, se kedve, se kapacitása nincs. Másfelől pár százezer embert sittre vághatnának, ha ezt halálosan komolyan vennék. Ha a rendőr tetten ér pár hülye gyereket akik éppen szívják joint-ot a parkban, akkor az nyilván más kérdés.

2019. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Addiktológia
2020. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!