Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérgáz lelet és vérlelethez...

Vérgáz lelet és vérlelethez esetleg ért valaki?

Figyelt kérdés

Pár napja nehézlégzéssel kerültem be a kórházba, csináltak mellkas ct-t meg vervizsgalatot. Majd másnap haza engedtek.

De továbbra sem vagyok jól. Azt mondták pszichés eredet lehet, pánikroham, stb. Akkor lenne ennyi eltérés a laborokban? Vagy annak nincs jelentősége?

Enni nem bírok, ment a hasam 2 hétig. Most 3 napja éjjel arra kelek 20 percenként, mintha a gyomromba lenne extra ütés és felijeszt. És a gyomorba a vérkeringése nem 100%-os úgy érzem. Tény és való nagyon sok lelki trauma ért, de azért rafogni mindent nem lehet arra. Ahol a vergaz értékek vannak, az a lelet tegnap került fel a személyes portálomra, tegnap leletezték le. Aki tud, krém segítsen megnyugodhatok e.

[link]


2019. nov. 26. 17:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

[link]



Remélem nagyjából látszanak, mert letöltve nem tudtam feltölteni.

2019. nov. 26. 17:42
 2/11 anonim ***** válasza:
a második fotó olvashatatlan, az elsőből csak azt látom, hogy kissé magas a vércukor érték (éhgyomorra mérték ??).
2019. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam fotózni többször, de ugyan oylan sajnos. Így leirom.

Mpv:7,3 ref.7,4-10,9

Absz. Neutrophil: 8,2 ref. 2-7

Absz. Lymphocyta: 0,5 ref. 0,6-3,4

Absz. Monocyta: 0,1 ref. 0,1-0,9

Neutrophil:92,8 ref 40,0-74,0

Lymphocyta:5,3 ref 19-48,0

Monocyta:1,0 ref 3,4-9,0

Trombin idő:15 ref 16-24

D dimer meghatarozas: 0,84 ref 0,30-0,50

De kalium:3,4 ref 3,50-5,10

Szérum glükóz:10,7 ref 3,9-5,9

Se laktat dehidrogenaz:514 ref. 240-480

2019. nov. 26. 18:04
 4/11 A kérdező kommentje:
A cukorral azt mondták biztos a szteroid injekciótól ment fel, amit a nehézlégzésre kaptam.
2019. nov. 26. 18:27
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát eléggé alacsony a védekezőképességed.

A cukor az lehet gyógyszer miatt ilyen, de ez nem magas, nem okoz ilyen panaszokat.

A D-Dimer érték nem tudom mitől magasabb, de nem jó jel, esetleg lehet ez is gyógyszertől, vagy valami más probléma állhat a háttérben, sokszor ez trombózis esetén is magas szokott lenni.

2019. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Esetleg attól lehet, hogy az elmúlt időben nagyon kevés folyadékot iszok és enni sem tudtam?! És sűrűbb volt a vérem kissé. Az okozhatja?
2019. nov. 26. 21:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem mondták, hogy van vele teendő a Trombin és D dimerrel. Azért aggasztó... Vagy ettől sokkal durvábbak szoktak lenni és ez nem számít nekik magasnak?!
2019. nov. 26. 21:44
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

A D-dimer teszt azt mutatja ki, hogy az érpályán belül keringő vérben beindult az alvadási folyamat. Ez egy olyan fehérjetermék, mely az alvadási folyamat során keletkezik.


Vannak olyan kórképek, ahol a kórfolyamat részeként létrejön az érpályán belüli alvadási folyamat is, de mégsem alakul ki körülhatárolt vérrög. Pl.: daganatos betegségek, vérmérgezés, súlyos fertőzés, trauma, égési sérülés, műtét utáni állapot, terhesség.

2019. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!

Műtétem volt, igaz nem most... Július végén. Elég súlyosan megharapott egy macska vizsgálat közben. Hiába elláttak, másnapra elfertőzött. Így műteni kellett azonnal.

Közel 40 napig volt kötözve, mert nyitva hagyták a sebet és magától kellett forrnia.

De gondolom a műtét utáni állapot az napokra vagy hetekre vonatkozik.


A védekezőkepessegem biztos amiatt is nulla mert enni se bírok szinte.

Lelkileg is nagyon sok trauma ért. 1 hónap alatt 3 halaleset a családban. Teljesen padló... Most próbálok belőle felallni.

Esetleg abban tudsz még segíteni nekem, hogy induljak e el valami vizsgálatra ezzel kapcsolatban. Ha igen, merre?

2019. nov. 26. 22:25
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Semerre. Ha ezzel az eredménnyel hazaengedtek, és tudták a kórelőzményeket, akkor majd csak kontrollra kell menned, gondolom ebben állapodtatok meg, vagy menj a háziorvoshoz a leletekkel.
2019. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!